Dizainerė S.Straukaitė ir profesorius E.Skerstonas atskleidė žilų plaukų privalumus

Žili plaukai – seniai nebėra tik bėgančio laiko požymis. Sidabro atspalviai ant plaukų jau ne vienerius metus karaliauja ne tik Holivudo filmų kūrimo aikštelėse, bet ir ant mados podiumų. Vieniems žilus plaukus gana greitai dovanoja gamta, o štai kiti juos žūtbūt stengiasi turėti kitais būdais. 


Pražilo anksti

 

Tai, jog žili plaukai sparčiai plintanti stilinga mados tendencija, pastebi ir teatro kostiumų dailininkė, drabužių dizainerė Sandra Straukaitė bei profesorius, įvaizdžio guru Eugenijus Skerstonas. Susitikę grožio popietėje, kurios metu pristatyta natūraliai žilų plaukų priežiūrai skirta tonavimo linija „Wella Professionals True Grey“, jiedu vienareikšmiškai sutarė, kad žili plaukai tapo itin geidžiamu įvaizdžio akcentu.

 

Diskusiją apie žilus plaukus su S.Straukaite ir E.Skerstonu moderavęs aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis prisipažino, kad pražilo vos dvidešimt penkerių, ir to maskuoti visai neketino. Priešingai, jam tai suteikė papildomo žavesio.

 

Beje, dizainerė S.Straukaitė pirmą žilą sruogą išvydo vos devyniolikos, stodama mokytis į Vilniaus dailės akademiją.

„Žilus plaukus rimčiau puoselėju nuo dvidešimt penkerių. Iš pradžių, kaip ir daugelis mūsų, po vieną juos pešiojau. Ilgainiui pasitarusi su plaukų stilistu – dažiau, palikdama tik vieną žilą sruogą, kol galiausiai nutarėme, jog užteks žilumą slėpti, – savo žilų plaukų istorija dalinosi Sandra. – Komentarų apie šukuoseną sulaukdavau įvairiausių: „Va, nusidažytum, atrodytum daug jaunesnė“, „Tokia jauna, o jau žila!” Bet aš visada sakiau, kad turime nebijoti savęs. Nebijoti atrodyti taip, kaip mus sukūrė Dievas.“

 

Profesorius E.Skerstonas puikiai pamena akimirką, kuomet pastebėjo pirmą žilą plauką. „Tai buvo prieš daugybę metų... Ryte prabudęs kukliame Paryžiaus viešbučio kambaryje pažvelgiau į veidrodį ir supratau, kad senėjimo procesas jau prasidėjo... – su šypsena veide pasakoja mados psichologiją studentams dėstantis vyras. – Bet štai prancūzai didžiuojasi žilais plaukais, ir nors daugelis to garsiai nepasako, žilos sruogos geidžia kone visi vyrai“, – įsitikinęs knygų apie stilių autorius.

Daugelis sutiks, kad žili plaukai net sustiprina partnerio patrauklumą, tarsi pabrėžia jo statusą visuomenėje. Moteriai žili vyrai asocijuojasi su saugumu, patikimumu. Štai vyrams žilų plaukų turinčios moterys atrodo paslaptingesnės, aukšto intelekto.

 

Lengviau derinti garderobą

 

S.Straukaitė pastebi, kad anksčiau turėdama juodus plaukus negalėjo vilkėti juodos spalvos drabužių, mat šie susiliedavo su jos plaukais: „Užtat dabar galiu drąsiai rinktis juodus drabužių derinius ir puikiai su jais atrodyti. Lietuviai pastaraisiais metais artėja prie skandinaviško stiliaus: kurdami interjerą ir savo įvaizdį, renkasi ramius žemės tonus. Natūralumas tampa madingu, todėl neprireikia slėpti ir žilų plaukų – užteks juos paryškinti specialiai žiliems plaukams skirtomis tonavimo priemonėmis. Negana to, tai turėtų ypač patikti praktiškiems tautiečiams, nes nebereikės kas mėnesį plaukų dažyti grožio salone. O ir, patikėkite, garderobą priderinsite kur kas lengviau.“

 

E.Skerstonas tikina, kad žili plaukai tinka vienodai moterims ir vyrams. „Daugelis susiduria su dilema: priimti save tokį, koks esi, ar savo įvaizdį susikurti pasitelkiant specialistą. Prie išvaizdos pokyčių reikia priprasti. Jeigu tai vyksta nuosekliai, po truputį – viena, jeigu staiga – visai kas kita. Tačiau žili plaukai tinka įvairių veido formų savininkams“, – nuramina profesorius.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis