Plastinės ir rekonstrukcinės mikrochirurgijos pradininkas Kaune Saulius Vikšraitis sako, kad nepagrįsti mitai bliūkšta ir moterys vis drąsiau patiki savo svajonių krūtinės kūrimą pripažintiems srities profesionalams. Kaip atrodo šiuolaikinė procedūra, kokios tendencijos vyrauja ir kas svarbu pasirenkant individualiai tinkamiausius implantus? Gydytojas dalinasi kiekvienai apie krūtų didinimą implantais galvojančiai moteriai praversiančiomis įžvalgomis.
Šiandienos tendencijos – saikas ir natūralios formos
Daugiau nei 30 metų patirties chirurgijos srityje sukaupęs S. Vikšraitis sako, kad viena pagrindinių krūtų didinimo implantais tendencijų šiandien – saikas. „Moterys ateina norėdamos natūraliai atrodančios, vidutinio dydžio krūtinės. Dažniausiai naudojami 250–350 ml implantai, vidutinės arba aukštos projekcijos“, – vardina plastikos chirurgas. Gydytojas priduria, kad šiuolaikinius implantus pagal formas galima skirstyti į apvalius, anatominius (lašo formos) ir tarpinius, prisitaikančius prie kūno judesių (ergonominius). Dažniausias pasirinkimas – krūtinės didinimas anatominiais lašo formos implantais. Juos pagal galimybę renkasi net apie 70 % pacienčių.
Dažniausios krūtų korekcijų bei didinimo priežastys
Kasmet daugiau nei tūkstantį plastinių ir atkuriamųjų operacijų atliekantis S. Vikšraitis teigia, kad krūtų didinimas – procedūra, kurią dažniausiai renkasi itin mažą krūtinę turinčios moterys. Tokiu atveju tiek krūtinės ląsta, tiek krūtys yra plokščios. Kita dažna krūtų korekcijų priežastis – kūno pokyčiai po gimdymo: „Neretai po gimdymo ir maitinimo laikotarpio išsivysto krūtų hipotrofija, krūties audinys sumenksta ir nunyksta“, – sako plastikos chirurgas.
Gydytojas išskiria ir dar kelias pacienčių grupes, kurios kreipiasi į plastikos chirurgijos specialistus. „Trečia dažnai į specialistus besikreipiančių moterų kategorija – pacientės, turinčios skirtingo dydžio ir formos krūtis. Ketvirta – kai moterys turimas krūtis tiesiog nori pasididinti. Tačiau būtent ši yra mažiausia mūsų pacienčių dalis“, – dalinasi S. Vikšraitis.
Etapai, arba ko tikėtis
Bene daugiausiai klausimų pacientėms kelia pati procedūra – kaip ji atliekama, ar lieka randai ir kiti panašūs niuansai. Tūkstančius krūtinės korekcijų ir didinimo implantais operacijų atlikęs gydytojas trumpai apibūdina esminius procedūros etapus. „Operacija atliekama bendrojoje nejautroje, o pats pjūvis dažniausiai atliekamas po krūtų raukšle. Pradžioje suformuojama ložė implantui po raumeniu ir krūtimi, kruopščiai stabdant kraujavimą. Tuomet implantas patalpinamas į ložę ir pasluoksniui užsiuvamas“, – pasakoja plastikos chirurgas.
Gydytojas teigia, kad gerai besijaučiančios pacientės į darbus gali sugrįžti jau po savaitės. Žinoma, įprasta aktyvi rutina turi palaukti gerokai ilgiau. Jei apie procedūros eigą, pasiruošimo ir pooperacinį laikotarpius norite sužinoti daugiau, naudinga informacija specialistas dalinasi ir SV plastic klinikos interneto svetainėje.
Ateiti su išankstinėmis nuostatomis ir tiksliu implantų pasirinkimu – neverta
Daugelio moterų natūralios norimo dydžio krūtinės lūkesčius išpildęs plastikos chirurgas teigia, kad konsultacija yra labai svarbus etapas. Gydytojas primena, kad implantų pasirinkimas priklauso ne tik nuo pacientės norų, bet ir kūno sudėjimo bei pačios krūties proporcijų. „Implantai yra parenkami atsižvelgiant į moters proporcijas ir krūties išsivystymo laipsnį. Pagrindinis principas – implantas negali būti platesnis už moters krūtį, o natūralios krūties bazė negali būti platesnė už implanto bazę“, – individualiai tinkamiausio gaminio parinkimo procesą apibūdina S. Vikšraitis.
„Implanto parinkimas išties yra menas ir matematika. Plastikos chirurgas turi įvertinti pacientės ūgį, svorį, krūtinės apimtį ir natūralios krūties bazę. Tinkamą implanto parinkimą lemia sukaupta chirurgo patirtis, elementarūs matematiniai skaičiavimai bei krūtų audinio tamprumo galimybės“, – pabrėžia gydytojas.
Implantų užpildai, paviršiai ir aktyvių moterų pamėgtas implantų tipas
Šiuolaikiniai implantai yra ne tik apie grožį, bet ir patogumą kasdien. Jie skiriasi ne tik savo forma ar dydžiu, bet ir pačiu paviršiumi bei užpildu. „Pagal paviršių implantai gali būti silikoniniai arba poliuretaniniai, užpildyti silikonu arba borosilikato mikrosfera, – vardina S. Vikšraitis ir priduria, kad būtent borosilikato mikrosfera yra užpildyti aktyviai gyvenančių moterų pamėgti Blite implantai. – Blite implantai yra 30 % lengvesni, todėl su jais moterys jaučiasi aktyvesnės.“
Priminimas – bet kokius krūtų implantus būtina keisti
Gydytojas primena, kad krūtų implantus po kiek laiko būtina keisti ir tai yra natūralus procesas. „Implantus rekomenduojama keisti po 10–12 metų. Tiesiog po šio laiko atsiranda didesnė komplikacijų tikimybė, pavyzdžiui, implanto surandėjimo ar plyšimo. Komplikacijų procentas auga nuo 2 iki 8–10“, – pasakoja plastikos chirurgas. Kalbėdamas apie komplikacijas ir šių tikimybę, S. Vikšraitis pažymi, kad pati krūtų didinimo implantais procedūra rekomenduojama ne visoms pacientėms: „Implantai nerekomenduojami sergant jungiamojo audinio ligomis, cukriniu diabetu ir kai kuriomis kitomis lėtinėmis ligomis.“
Panašu, kad dailios formos, natūraliai atrodanti ir mylimų aktyvių veiklų nevaržanti implantais didinta krūtinė šiandien – misija įmanoma. Svarbiausia, patikėti atsakingą darbą didelį žinių ir patirties bagažą sukaupusiems srities profesionalams, kurie užtikrina aukščiausio lygio paslaugą – nuo pirmosios konsultacijos iki priežiūros pooperaciniu laikotarpiu. Jei svarstote apie krūtų didinimą implantais, riebalais ar korekciją, informacijos bei individualių atsakymų ieškokite ne interneto platybėse, o pripažintoje plastinės chirurgijos klinikoje.
Užsakymo nr.: PT_75980