Ryškiausia šviesintų plaukų tendencija: patogumas ir reti vizitai salone

Ką jums pirmiausia pasakys kiekvienas tikras plaukų stilistas, paklaustas apie šviesintus plaukus ir madingus atspalvius: kad tendencijos turi sekti paskui konkretaus žmogaus stilistiką ir patogumą, o ne atvirkščiai. Vis dėlto viena tendencija šiuo metu ypač ryški: rinktis tokį plaukų šviesinimą, kuris neįpareigoja dažnai lankytis salone. Tad nenuostabu, kad vis dažniau klientės pageidauja sudėtingų šviesinimo technikų ir sruogavimų, leidžiančių kitam dažymui sugrįžti tik po 3-8 mėnesių. Panorėjus, plaukus galima pašviesinti ir taip, kad meistro paslaugų jums prireiks tik po metų: ataugusios šaknys visiškai nekris į akis, o spalvos plaukuose gražiai persidengs nuo tamsiausių tonų prie šaknų, natūraliai pereinančių į šviesius galus. 

„Gyvename greitame ir skubančiame pasaulyje, tad vis mažiau žmonių nori kas mėnesį skirti po kelias valandas ataugusių šaknų dažymui, kur kas dažniau rinkdamiesi tuos variantus, kurie taupo laiką ir kartu leidžia gražiai atrodyti,“ – pastebi kūrybinės komandos Atwins narė, koloristė ir plaukų stilistė Alvita Vespenderytė.


Tai, kad didžioji dalis klientų nori ne tik grožio, bet ir patogaus funkcionalumo, lėmė ir naujųjų šviesinimo technikų išpopuliarėjimą. 


Šiuo metu įsigalėjusios keturios pagrindinės plaukų šviesinimo technikos.


- Air touch – šiuo būdu įmanoma išgauti begales skirtingų efektų. Vienu metu meistras gali šviesinti ir tamsinti plaukus, labai tiksliai apskaičiuoti, kiek šviesumo-tamsumo procentų bus sukurta, be to, atsižvelgti į kliento pageidavimus, kaip dažnai šis norės lankytis salone.


„Jeigu girdžiu žodžius „norėsiu ateiti po metų“, suprantu, kad ties šaknimis reikės palikti daugiau tamsumo, per plaukų ilgį dažymą atlikti nuosaikiai, o maksimalų šviesumą kurti galuose. O jei klientė nori air touch, bet ketina į mano kėdę sugrįžti po trijų mėnesių, vadinasi, galiu šviesinti intensyviau. Tad nuolatinis bendravimas su klientu, lūkesčių ir poreikių išsiaiškinimas leidžia meistrui apspręsti, kokį šviesumo kiekį rinktis ir kaip dažyti,“ – paaiškina Alvita.


- Kita technika – balayage. Ypač išpopuliarėjusi pastaruoju metu, nes techniškai atliekama bene greičiausiai, lyginant su kitomis modernaus šviesinimo technikomis.


„Imame sruogą, ją išpiešiame ir tiesiog plėvele uždengiame, kad plaukai šviesėtų – jų nereikia nei išpūsti, nei patempti ir prilaikant planšete kišti folijos ar atlikti kitų laikui imlių dalykų, kaip darant air touch. O rezultatai gaunami dailūs, tikslūs ir ilgai tarnaujantys“, – aiškina meistrė.


- Shatushas – tai dažymas, kurio metu plaukai veliami, o nuo pasirinkto vėlimo stiprumo priklauso, kiek bus gauta šviesumo. Rezultatas – labai gražūs spalviniai perėjimai, primenantys saulėje išblukintas sruogas.


- Ir ketvirtoji technika – klasikinis sruogavimas.


„Pamirškite prieš kelis dešimtmečius regėtas aštriai baltas sruogas, kuriančias ant galvos ne tiek estetikos, kiek dryžuoto čiužinio ar saulėgrąžos lukšto efektą,“ – juokiasi Alvita. Pasak jos, šiuolaikinis sruogavimas nuo savo atsiradimo iki šių dienų yra stipriai pasikeitęs ir pažengęs. „Kartais galima atlikti tokį sruogavimą, kad net nesuprasi, kas buvo daryta: efektą lemia plaukų skyrimai, jų diagonalumas, išdėstymas, sruogos storis, tankumas, pačių sruogelių atrinkimas, atsižvelgiant į plauko struktūrą – kuo pūstesni, labiau garbanoti plaukai, tuo galima rinktis storesnes sruogas, nes tarp tokių plaukų mažos sruogelės tiesiog paskęs; o kuo plonesni plaukai, tuo sruogelės atrenkamos plonesnės,“ – pasakoja koloristė.


Didžiulis dėmesys – šviesintų plaukų priežiūrai


Nesvarbu, kiek stipriai buvo šviesinti jūsų plaukai, jie vis tiek patyrė gan rimtą intervenciją ir plauko struktūrą keičiančią procedūrą. O tai reiškia, kad nuo šiol privalėsite nuolat ir nepertraukiamai rūpintis savo šviesintais plaukais, naudodami profesionalų atrinktus produktus – kaukes ir priemones plaukų struktūros bei kokybės pagerinimui.


Po dažymo meistras pagal jūsų plaukų struktūrą parinks produktų krepšelį – nuo šampūno iki plaukų gelio. Paprastai skiriamas plaukus ir spalvą tausojantis, šviesintiems plaukams skirtas arba drėkinantis ir/ar maitinantis šampūnas.

Šviesintiems plaukams privalomas ir kondicionierius: jei esate trumpais plaukais – rinkitės jį lengvesnį, kad plaukai išliktų birūs ir purūs.


Labai svarbu kartą per savaitę naudoti kaukę ir atrasti laiko tonuojančiai priemonei: tai gali būti šampūnas, kondicionierius ar kaukė, kurie saugo spalvą, neutralizuoja geltonus ir suteikia norimus atspalvius. Kodėl? Nes visi atspalviai nuo šviesintų plaukų itin greitai nusiplauna, o tai reiškia, kad jau po trijų-keturių plovimų pirminės spalvos, su kuria išėjote iš salono, nebeturėsite, o ją pakeis išlindę geltoni-oranžiniai atspalviai. Štai jiems gesinti ir naudojamos tonuojančios priemonės – tokios, kaip „evo Fabuloso Pro“ kondicionieriai, individualiai sumaišomi kiekvienam klientui pagal jo plaukų spalvą.



Užsakymo nr.: PT_75957

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis