Kaip vasaros sezonu prižiūrėti pėdas ir kodėl tai svarbu?

Gera savijauta suteikia vidinį pasitenkinimą, o šis jausmas apima visą kūną – nuo galvos iki pat pirštų galiukų. Kai pėdos sveikos, patrauklios ir malonios liesti, norisi jomis grožėtis, o tai signalizuoja ir apie nuoseklų rūpinimasi savo sveikata.

Mūsų pėdų gerovė priklauso tik nuo mūsų pačių, tačiau reguliariai patikint jas profesionalams, ne tik tinkamai jomis pasirūpinsime, bet ir ilgiau džiaugsimės sveika jų išvaizda bei dailiu, ilgiau išliekančiu pedikiūru. Pasirūpinti pavargusiomis, pažeistomis ar specialistų dėmesio išsiilgusiomis pėdomis, privalu kiekvienai, taip išvengsite tokių dažnai pasitaikančių problemų, kaip pėdų grybelis, intensyvus odos suragėjimas, įtrūkinėjimas ar nagų skilinėjimas.


Pėdų problemos nesirenka nei amžiaus nei lyties. Jos pasireiškia ir vaikams, paaugliams, vyrams, moterims ir ypatingai senjorams. Pasak specialistų, pėdų ir nagų problemos dažniausiai atsiranda dėl odos, endokrininių ir onkologinių ligų, gastrito, viršsvorio, vitaminų trūkumo, nekokybiško maisto, alkoholio, didelio krūvio kojoms, nepatogios, nenatūralios avalynės, sintetinių kojinių ir puskojinių, netaisyklingai avimos avalynės, higienos klaidų ir net netaisyklingo nagų kirpimo dėl kurių gali atsirasti karpos. Todėl labai svarbu pėdas prižiūrėti nuolat, o ne susirūpinti tik tada, kai iškyla rimta problema.


Diabetas – dar viena priežastis nuolatos rūpintis savo pėdomis. „Sergantys diabetu turi ypač daug dėmesio skirti jų priežiūrai, kadangi atsiradusios problemos gali sukelti sunkių padarinių. Neturintiems nagų grybelio ar nesergantiems cukriniu diabetu (kuris padidina tikimybę atsirasti grybeliui), rekomenduojama probleminių pėdų priežiūros higieninį–medicininį kojų pedikiūrą atlikti bent du kartus per metus. Tiems, ką dažnai vargina pėdų nuospaudos, kulnai linkę trūkinėti, o nagai įauga, rekomenduojama pedikiūro procedūrą atlikti bent kartą per mėnesį.“ – tvirtina „Cosmetics M“ grožio namų įkūrėja ir vadovė Edita Vatiekūnienė.


Taigi, kaip kasdien prižiūrėti pėdas ir išvengti nepageidaujamų padarinių?


· Rinkitės patogią, natūralios sudėties, jūsų pėdos formą atitinkančią ir kvėpuoti leidžiančią avalynę.


· Nepamirškite kremo. Po pėdų šveitimo atgaivinkite odą specialiais, apsaugines funkcijas stiprinančiais ir odą maitinančiais kremais.


· Vartokite vitaminus. Jūsų pėdos gali sausėti ir dėl jų trūkumo.


· Tausokite nagus. Viena didžiausių klaidų – per didelis nago paviršinio sluoksnio nušveitimas. Teisingaui prižiūrint nagus, saikingai šveičiant, jums nereikės daryti pertraukų tarp ilgalaikių lakavimų.


· Neapleiskite pėdų. Stebėkite jas ir neleiskite susidaryti pūslėms, suragėti odai, įaugti nagams, atsirasti pėdų ar nagų grybeliui. Kilus problemoms, nedvejokite ir kreipkitės į specialistus.

 

„Jeigu jūsų pėdos sveikos, speciali priežiūra joms nėra reikalinga. Tiesiog neleiskite susidaryti pertekliniam suragėjusios odos sluoksniui – taip išvengsite nuospaudų, įtrūkimų ir odos uždegimo, o pastebėjus iškilusias problemas, naudokite profesionalias kosmetines priemones, kurios sprendžia įvairiausias problemas – nuo pėdų grybelio, odos įtrūkinėjimų, pėdų perštėjimo, nemalonaus kvapo, prakaituojančių, pavargusių ar šąlančių pėdų. Mūsų grožio namai siūlo jums ne tik profesionalią pagalbą, bet ir procedūros atlikimą su visame pasaulyje garsaus vokiečių gamintojo kojų priežiūros priemonėmis“ – sako E. Vaitiekūnienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis