Pastarieji dveji metai buvo nelengvi: COVID-19 pandemija, karantinas, o dabar – ir karas Ukrainoje. Kokia situacija estetinės medicinos srityje? Ar žmonės vis dar rūpinasi savo grožiu? Gal pasikeitė jų lūkesčiai?
Ir COVID-19, ir karas truputį paveikė estetinės medicinos sritį: pandemijos pradžioje vyravo baimė susirgti, žmonės vengė papildomų kontaktų, tikėjosi trumpo ir veiksmingo karantino. Tačiau suvokusi, kad COVID-19 infekcija lydės dar ilgai, visuomenė susigyveno su pandemija ir sugrįžo į įprastą gyvenimą. Estetinės medicinos srityje buvo galima pastebėti šiek tiek pakitusių grožio tendencijų: kaukių dėvėjimas diktavo procedūrų madas – didžiausias dėmesys buvo skiriamas akims ir viršutinei veido daliai. Taigi labiausiai dominavo mimikos raukšles koreguojančios injekcijos. Atšaukus privalomą kaukių dėvėjimą, žmonės prisiminė ir apatinę veido dalį bei odą puoselėjančias procedūras.
Karo pradžia, kaip ir pandemija, visus privertė sustoti, susimąstyti, susidėlioti prioritetus. Nors nerimas nedingo, vis dėlto žmonės tęsia įprastą gyvenimą, dirba, keliauja, atlieka suplanuotas procedūras, rūpinasi savo išvaizda.
Emocijos neabejotinai atsispindi mūsų veide. Deja, laikui bėgant jų palikti pėdsakai ryškėja. Kaip sumažinti tokias neigiamų emocijų pasekmes, o gal to daryti nereikia – tiesiog palikti taip, kaip yra?
Neigiamos emocijos ir senėjimas yra neišvengiami procesai, jie atsispindi mūsų odoje, todėl daugelis ieško būdų, kaip šiuos procesus pristabdyti ir kuo ilgiau išlaikyti odą jaunatvišką. Estetinė medicina šiandien suteikia galimybių tai daryti saugiai ir efektyviai, tad klausimas būtų toks: kodėl to nedaryti?
Estetinėje medicinoje plačiai taikomos botulino toksino injekcijos – kokioms mimikos raukšlėms mažinti jos skirtos? Kokios galima tikėtis naudos ir kas nepageidaujamo gali atsitikti?
Botulino toksino injekcijos estetinėje medicinoje taikomos norint sumažinti mimikos raukšles. Dažniausiai koreguojamos sritys – raukšlelės apie akis, dažnai vadinamos „žąsų kojelėmis“, raukšlelės tarp antakių, vadinamos pykčio raukšlėmis. Tokios injekcijos gali būti naudojamos ir padidėjusiam prakaitavimui gydyti.
Botulino toksino injekcijos yra medicinos procedūra. Ji, kaip ir kitos, gali turėti neigiamų poveikių, tokių kaip alerginė reakcija, silpnumas, bendras nuovargis, galvos skausmas, odos išbėrimas ir kt.
Kam šios injekcijos gali būti atliekamos, kad nepakenktų grožiui ir sveikatai?
Botulino toksino injekcijas estetiniais sumetimais pagal kompetencijų sąrašą gali leisti gydytojai dermatovenerologai, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai, burnos, veido ir žandikaulių chirurgai. Visiems kitiems, kurie, neturėdami teisės to daryti, leidžia botulino toksino injekcijas, gresia teisinė atsakomybė.
Paprasčiausias būdas pacientams patikrinti, ar specialistas turi teisę atlikti injekcijas, yra apsilankyti Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos puslapyje.
Mūsų grožis labai priklauso nuo geros savijautos, pusiausvyros. Ar galėtumėte patarti moterims, kaip išlaikyti vidinę harmoniją? Ko palinkėtumėte?
Vidinė harmonija visuomet atsispindi išorėje. Šiandien, esant labai intensyviam gyvenimui, palinkėčiau daugiau laiko skirti sau, atrasti ne tik vidinę pusiausvyrą, bet ir pusiausvyrą tarp savęs bei išorinio pasaulio. Ir, žinoma, rūpintis savimi, užsiimti mėgstama veikla ir pasilepinti grožio procedūromis. Atrasti vidinę pusiausvyrą galima subalansuojant savo gyvenimo ritmą – darbą, sportą, mitybą, poilsį – ir susikuriant aplinką, kurioje vyrauja teigiamos emocijos.
Užsakymo nr.: PT_74477