Apie 90% moterų ir 7% vyrų turi celiulitą: kokie veiksniai lemia jo atsiradimą?

Celiulitas – tai specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių, primenančių apelsino žievelę. Ši problema kamuoja net apie 90% moterų bei 7% vyrų. Kokios yra celiulito atsiradimo priežastys bei kaip su juo kovoti, patarė kineziterapeutė Aušra Vilkaitė. 


Medicinos ir sveikatos aktualijų laidos „Sveikas rytojus“ rubrikoje „Sveikas grožis“ kineziterapeutė A. Vilkaitė pasakojo, jog celiulito atsiradimo priežasčių yra įvairių, viena jų hormonai.

 

„Riebalinis audinys moterims labiau linkęs kauptis dėl hormonų estrogenų veiklos. Taip pat įtakos turi ir genetika iš savo giminės moterų galime paveldėti kraujotakos, limfotakos problemas, ne tokį spartų metabolizmą, taip pat ir tam tikras kūno formas. Būna, jog tam tikrose kūno vietose genetiškai kaupiasi daugiau riebalų“, - pasakojo A. Vilkaitė.

 

Pasak „Fi Clinica“ kineziterapeutės, celiulito atsiradimą lemia ir netaisyklinga mityba, sporto bei fizinio aktyvumo stoka, žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas ar alkoholio vartojimas. Taip pat įtakos turi ir itin aptempti drabužiai arba sėdimas, stovimas darbas, dėl kurio sutrinka žmogaus kraujotaka.

 

Apie šią bėdą sklando daug mitų, vienas jų – kad celiulitas atsiranda tik apkūnioms moterims. Tačiau tai nėra tiesa.

 

„Celiulitas su apkūnumu tiesioginio ryšio neturi. Celiulitą gali turėti ir labai liekno sudėjimo moteris, o apkūni moteris gali turėti labai gražias, lygias kojas“, - pasakojo kineziterapeutė.

 

A. Vilkaitė pasakojo, jog celiulitas susidaro poodiniame riebaliniame sluoksnyje, o žmogaus apkūnumą lemia gilusis riebalinis sluoksnis.

 

Taip pat specialistė paneigė mitą, kad riebalų nusiurbimas gali išgelbėti nuo celiulito. Taip nėra, kadangi riebalų nusiurbimas sumažina apimtis, bet ne celiulitą.

 

Remiantis atliktais tyrimais, apie 80-90 procentų suaugusių moterų turi celiulitą. Tiesa, retai kada kalbama apie vyrų celiulitą, tačiau šis odos sutrikimas pasitaiko ir jų gretose.  

 

„Apie 90 procentų moterų ir 7 procentai vyrų turi celiulitą. Taip yra todėl, kad skiriasi vyrų ir moterų struktūros: vyrai turi daug tvirtesnį raumenyną, elastingesnę, storesnę odą, jų jungiamasis audinys taip pat yra išsidėstęs kitaip. Dėl šių priežasčių poodiniame, riebaliniame sluoksnyje vykstantys pakitimai vyrų odoje ne taip matosi“, - kalbėjo A. Vilkaitė.

 

Dar vienas gajus mitas teigia, jog celiulito atsiradimas yra siejamas su gazuotais vaisvandeniais ar gazuotu mineraliniu vandeniu. Dėl šios priežasties moterys dažniausiai užsisako vandens „be burbuliukų“.

 

„Netiesa, jog visi gazuoti gėrimai yra kenksmingi ir sukelia celiulitą. Jeigu gersime natūralų gazuotą mineralinį vandenį, tikrai nepadarysime žalos savo kūnui. Žinoma, jeigu nuolatos gersime limonadus, energetinius gėrimus, kurių sudėtyje yra labai daug saldiklių, cukraus bei valgysime maistą, kuriame yra daug riebalų, transriebalų, tada sukursime puikią terpę plėstis riebaliniam audiniui ir didėti celiulitui“, - dėstė A. Vilkaitė.

 

Fizinis aktyvumas – dar viena kovos su celiulitu sąlyga. Gerai, kai vienu metu yra derinamos kelios sporto rūšys. Sportuojant 2-3 kartus per savaitę, 1-2 kartus būtų naudinga skirti aerobikai arba treniruokliams, o kitas treniruotes – vandens sportui.

 

Toks sporto derinys padeda stiprinti raumenyną, odos elastingumą, todėl vizualiai oda atrodo lygesnė. Tačiau reikia žinoti, kad sportas celiulito visiškai nepanaikina.

 

„Fi Clinica“ kineziterapeutė priminė, kad nėra ir stebuklingų anticeliulitinių kremų.

 

„Anticeliulitiniai kremai, serumai veikia tik dermą, o celiulitas yra poodinio riebalinio sluoksnio struktūros problema. Tačiau anticeliulitiniai kremai, kurie sudėtyje turi kofeino, retinolio, rudųjų dumblių ekstrakto, nikotino rūgšties, teigiamai veikia mūsų odą ir vizualiai padeda sumažinti „duobeles“. Oda būna primaitinama ir tampa stangresnė“, - sakė A. Vilkaitė.

 

Jeigu norime paveikti gilųjį odos sluoksnį, kur ir susidaro celiulitas bei keičiasi visa struktūra, reikėtų daryti įvairiausias aparatines procedūras, nes kremai čia padėti negali.

 

Vienos iš veiksmingiausių priemonių gydant celiulitą yra limfodrenažiniai masažai ir procedūros, po kurių pagerėja kraujotakos, limfinės sistemos darbas.

 

Tokių procedūrų metu iš organizmo daug greičiau pasišalina toksinai, pertekliniai skysčiai ir, žinoma, sumažėja celiulitas. 

 

„Šiuolaikinė medicina siūlo nemažai modernių, multifunkcinių aparatinių procedūrų. Viena efektyviausių – ultragarsinė gravitacija, kurios metu žemo dažnio garso bangos skverbiasi gilyn, sukuria „sprogstančius“ mikroburbuliukus, kurie sudrebina riebalinį sluoksnį – būtent dėl to mažėja celiulitas, skyla riebalinės ląstelės, kurios metobolizuojasi per kepenis arba pasišalina per limfą“, - paaiškino A. Vilkaitė.

 

Pasak kineziterapeutės, procedūrų kursą sudaro maždaug 6-8 procedūros, kai kurioms moterims prireikia ir 10 procedūrų. Praėjus kursą, reikia atlikti palaikomąsias procedūras 1-2 kartus per mėnesį, o po metų – kursą pakartoti.

 

Specialistė teigė, kad visai atsikratyti celiulito, deja, nėra įmanoma, tačiau taikant šiuolaikinius metodus, kompleksinį gydymą, gali būti pasiekiami puikūs rezultatai.

 

„Darbo praktikoje teko susidurti su ne viena moterimi, kuri buvo labai nepatenkinta savo oda, ryškiu celiulitu, tinstančiomis kojomis. Turėjome 10 susitikimų. Atlikus gravitaciją, vakuumo procedūras, įvyniojimus jau po 4-6 kartų buvo matomas ryškus celiulito sumažėjimas. Oda tapo stangresnė, skaistesnė, sumažėjo apimtys“, - pasakojo A. Vilkaitė.

 

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis