Kas yra kolagenas?
Reklamose, kuriose reklamuojami veido kremai ar serumai, dažnai galima išgirsti terminą kolagenas. Tiesa, dažniausiai būna taip, kad mes žinome tik tai, kad tai yra sveika ir naudinga, tačiau, kas tai tiksliai yra - neaišku. Kolagenas, tai baltymas, kuris mūsų odai suteikia elastingumo ir tamprumo savybes. Šis baltymas nuolat formuoja odos ląsteles, taip suteikdamas kelią elastinui ir hialurono rūgščiai. Kolageno trūkumą galima pastebėti tada, kai pasimato pirmieji susilpnėjusios veido odos požymiai (raukšlelės, juodi paakiai, pabrinkusi ir papilkėjusi oda) bei gali sutrikti net sveikata. Būtent dėl šio baltymo trūkumo ir atsiranda įvairios raukšlelės, įdubimai, oda suglemba, gali atsirasti net ir celiulitas. Kolageno gamybai trukdo nuolatinis alkoholio vartojimas, rūkymas, stresas, ultravioletiniai spinduliai.
Kolageną galima naudoti ne tik odai
Jau iš seno galima buvo žinoti, jog kolageno baltymas ar kolagenas suteikia jai elastingumo, šviesumo ir lygumo. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, jog kolagenas gali būti naudingas ir kitoms kūno dalims, pavyzdžiui:
➔ Plaukams. Kolagenas geba palaikyti plaukų struktūrą, stiprumą, jų blizgesį, augimą bei gausumą
➔ Nagams. Kolagenas stiprina nagus ir neleidžia jiems nuolat lūžinėti
➔ Kaulams. Kolagenas palaiko tvirtų ir stiprių kaulų būklę, mažina jų trapumą bei leidžia išvengti tokių ligų, kurios susijusios su kaulų nykimu.
➔ Sąnariams. Kolagenas palaiko neleidžia susidėvėti kremzlėms ir palaiko jų elastingumą.
Taip pat svarbu pabrėžti ir tai, kad vanduo ir jo vartojimas suteikia ne tik sveiką odą, bet ir gyvybingą mūsų kūną. Ne veltui yra sakoma, kad reikia gerti daug vandens. Šio gėrimo vartojimo dėka, jis padeda aktyviai gamintis kolagenui mūsų organizme, o tai lemia faktą - daugiau jokių smulkių ir nereikalingų raukšlelių!
Kaip būtų galima praturtinti savo organizmą kolagenu?
Kadangi bėgant metams, keičiasi ne tik mūsų išvaizda, bet ir vyksta nuolatiniai pokyčiai organizme, reikia nepamiršti pasirūpinti savo sveikata. Žinoma, kolageną galite gauti per įvairius maisto papildus, tačiau ne visi yra linkę juos noriai vartoti. Jeigu esate pasirinkę nevartoti jokių maisto papildų, tuomet reikėtų atsižvelgti į tai, kokius maisto produktus valgote. Kolageno gamybai turi įtakos tokie produktai, kuriuose itin gausu vitamino C, o tai yra: obuoliai,apelsinai,braškės, vyšnios bei brokoliai. Taip pat patartina vartoti ir tokius produktus, kuriuose gausu baltymų, pavyzdžiui: liesa mėsa, pieno produktai ir kiaušiniai.
Jeigu nusprendėte, kad vis dėlto neturite laiko maisto rinkimuisi, tačiau norite, kad jūsų organizme nestygtų kolageno reikiamo kiekio, pasinaudojama šiuolaikinės grožio industrijos pagalba. Taigi, tai reiškia, kad reikės pasitelkti įvairiausių kolageninių injekcijų, losjonų, kremų bei gelių pagalbą. Tiesa, svarbu pabrėžti, kad kosmetikos industrijoje esančios priemonės, turintiems jautresnę odą gali sukelti alerginę reakciją, todėl jeigu nusprendėte propaguoti šį kolageno įsisavinimo būdą, geriau pirmiausiai apsilankyti pas dermatologą, kuris įvertins jūsų turimą situaciją.
Užsakymo nr.: PT_71748