Kodėl daugėja žmonių, turinčių jautrią ar netoleruojančią odą?
Odos biologiją tirianti bei priežiūros priemones kurianti ir gaminanti kompanija „Biologique Recherche“ ne vienerius metus stebėjo smarkiai augančią problemą – atsiranda vis daugiau žmonių, turinčių netoleruojančią odą. Netoleruojanti odos būklė – dar daug kam negirdėtas ir naujas terminas. Prancūzų kompanijos mokslininkai turi dvi teorijas, paaiškinančias, kodėl daugėja atvejų, kai sveika žmogaus oda tampa jautresnė, nei įprasta, t.y. netoleruojanti.
Pirma, gyvename vis aseptiškesniame pasaulyje ir mūsų kūnai mažiau susiduria su stresoriais. Imuninei sistemai būtina reguliariai susidurti su patogeniniais mikroorganizmais tam, kad išmoktų su jais susidoroti. Keleto tyrimų išvados patvirtino, kad žmonės, gyvenantys aseptiškoje aplinkoje, patiria didesnę riziką susirgti astma ar alergija, kai pakartotinai susiduria su stresoriais. Pastebima, kad Vakarų šalyse daugėja atopinio dermatito, išsivystančio sutrikus bendrai odos pusiausvyrai, atvejų. Keliama hipotezė, kad vaikai, augantys itin aseptiškoje aplinkoje, nepakankamai liečiasi su gerybiniais patogenais. Kadangi jų kūnas nėra tinkamai paruoštas, susilietus su žinomu stresoriumi, imuninis atsakas tampa neproporcingas ir gali sukelti autoimunines reakcijas.
Kitas mokslininkų pastebėjimas – užsiimame pernelyg skrupulinga higiena. Kasdienis dušas ne vienam yra estetikos ir atsipalaidavimo ritualas, tačiau svarbu žinoti, kad jis neapsaugo nuo virusų ar infekcijų. Jei pastarųjų norite išvengti, nepamirškite dažnai plauti rankų. Tuo metu kasdienis dušas pažeidžia odos hidrolipidinę plėvelę: karštas vanduo ir muilas ją suardo. Muilo, dušo gelio ar šampūno kvapikliai ir surfaktantai jautrina odą.
Sveika veido oda tapo nesuvaldoma
Genetiškai nulemta, kad žmonių, turinčių odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, oda dažnai yra netoleruojanti. Tačiau, anot „Biologique Recherche“ ekspertų centro kosmetologės K. Paulauskienės, genetinis paveldimumas nėra pagrindinė gausiai augančių netoleruojančios odos atvejų priežastis. Specialistė atkreipia dėmesį: jei apsauginis odos barjeras ar odos mikrobiota pažeidžiami, tai kiekvieno iš mūsų odos būklė gali pradėti blogėti.
„Odos barjerą išbalansuoja išoriniai veiksniai, dažniausiai – didelė aplinkos tarša, UV spinduliai, ilgas buvimas saulėje, netinkama kosmetika. Taip pat ir vidiniai faktoriai – hormonų disbalansas, šiais laikais ypač dažnai nulemtas streso, tam tikri medikamentai ir prasta mityba. Kartais pakanka ir vienos stresu perpildytos dienos, kad žmogus pastebėtų paūmėjimą“, – pasakoja K. Paulauskienė.
Dar viena gana dažna netoleruojančios odos priežastis – tam tikras stresorius, pavyzdžiui, atlikta plastinė operacija. Po operacijos oda yra pažeista, patinusi, neretai su uždegimo požymiais, gali būti pažeistas ir odos barjeras. Tiesa, įvykus operacijai, odos būklė netoleruojanti tampa tik laikinai, tačiau tuo metu jai reikalinga speciali priežiūra.
Pagrindinis simptomas, kurį įvardija netoleruojančios odos savininkai, – diskomfortas. „Žmogus visą dieną jaučia sudirgusią odą. Kamuoja tempimo, dilgčiojimo ar niežėjimo jausmas, dažnai paraudimas. Šios reakcijos tai atslūgsta, tai vėl sustiprėja“ , – teigia K. Paulauskienė.
Susidūrusieji su aukščiau įvardytais pojūčiais neretai diagnozuoja sau jautrios odos būklę ar, dar blogiau, išvis nekreipia į simptomus dėmesio. Tačiau K. Paulauskienė įvardija pagrindinį jautrios ir netoleruojančios odos skirtumą – tai uždegiminio atsako intensyvumas į dirgiklį. Paprastas palyginimas: po karšto dušo jautri oda dažniausiai laikinai parausta. Tuo metu netoleruojanti oda „užsidega“, ją ima dilgčioti, niežėti ir tai tęsiasi daug ilgesnį laiką. Šios odos būklėms reikalinga skirtinga priežiūra.
Prancūzai sukūrė sprendimą netoleruojančiai odai
Netoleruojanti oda ne tik sukelia kasdienių nepatogumų, ji gali virsti dideliu galvos skausmu, ieškant tinkamos kasdienės priežiūros. Tam „Biologique Recherche“ sukūrė sprendimą – netoleruojančios odos būklei skirtą priežiūros produktų liniją „Toleskin“.
„Toleskin“ priemonėse nėra konservantų, jos pagamintos sterilioje aplinkoje ir ypač efektyviai veikia epidermį, kurį reikia kuo greičiau nuraminti, atkurti ir sustiprinti. Priemonės tinkamos ir žmonėms, turintiems atopinį dermatitą, patiriantiems medicininį-estetinį ar vėžio gydymą“ , – akcentuoja kompanijos atstovė Lietuvoje Svetlana Gelbūdienė.
Siekdama pasiūlyti visapusišką priežiūros rutiną netoleruojančios odos savininkams, kompanija sukūrė produktus, skirtus gerinti vidinius organizmo procesus ir išoriškai veikti odą. Pieno fermentų pagrindu pagaminti „Toleskin [DS]“ maisto papildai gerina virškinamojo trakto balansą, didina žarnyno mikrobiotos įvairovę ir ilgainiui leidžia pajusti teigiamus odos pokyčius. Tuo metu raminamoji, lipidus atstatanti kaukė bei sterilus serumas „Toleskin [M]“ gaivina odą prieš arba po stiprių reakcijų bei suteikia komforto jausmą. Kasdienio naudojimo kremas „Toleskin [C]“ ramina ir stiprina odos barjerą, saugantį odą nuo kasdienių stresorių, tokių kaip oro tarša, aršūs saulės spinduliai.
„Biologique Recherche“ paslaugas siūlomuose centruose įdiegėme ir „Toleskin“ procedūrą, kurios paskirtis nuraminti netoleruojančios odos būklę, sumažinti epidermio jautrumą. Dėl naudojamų specialiai šiai problemai sukurtų priemonių ir atlikimo metodikos, klientas akimirksniu jaučia dingusius niežulio, kaitimo pojūčius, stebi sumažėjusį odos raudonį. Mūsų tikslas, kad netoleruojanti oda taptų atsparesnė ir lengviau reaguotų į išorinius ir vidinius dirgiklius“ , – pažymi S. Gelbūdienė.
Kaip išsiaiškinti: veido oda jautri ar netoleruojanti? Taip pat, kaip suprasti, ar odą reikia intensyviai drėkinti, o gal visų pirma atkurti pažeistą barjerą? Odos specialistai pataria atlikti išsamų odos diagnostikos tyrimą, padėsiantį suprasti, ką šiuo metu patiria jūsų oda ir ko jai labiausiai trūksta. Tai leis ne tik pagaliau suvaldyti netoleruojančios odos problemą, bet ir pasirinkti tinkamiausią odos priežiūrą namuose.
Užsakymo nr.: PT_70202