Jau kuris laikas yra pasikeitęs tiek požiūris į plaukų džiovinimą, tiek į pačius įrankius: šiuolaikiniai džiovintuvai yra sukurti taip, kad išsaugotų vidinę plaukų drėgmę, jų neperdžiovintų. Tuo tikslu oro kaitinimo elementai praturtinami vertingomis medžiagomis, vitaminais, jonizuoja orą.
„Kaip kietas ir minkštas vanduo – džiovintuvo poveikis labai skiriasi. Tarkime, „Cloud Nine“ džiovintuvo kaitinimo elementai yra praturtinti turmalinu ir vitaminais, o jo universalumą dar labiau padidina skirtingos ir tikslios kaitrumo parinktys. Jau nekalbant apie subalansuotą įrankio svorį – net nereikia būti meistru, kad akimirksniu pajustum skirtumą ir nebenorėtum į rankas imti jokio kito įrankio. Pagaliau, galutinius taškus ant „i“ sudėlioja džiovinimo greitis ir rezultatas: išdžiovintų plaukų kokybė, lankstumas, jų tausojimas kalba patys už save. Verta išbandyti vien tam, kad pajustumėte, ką gali šiuolaikinės technologijos,“ – pasakoja ATWINS komandos plaukų stilistas Anatolijus Pajanok, pridurdamas, kad ne atsitiktinai profesionalams sukurtas „Cloud Nine“ džiovintuvas netruko užkariauti ir klientų širdis – visiems patinka rinktis daiktą, sukurtą dirbti 365 dienas per metus, aptarnaujant po 8 klientus salone.
Populiariausios klaidos
Viena dažniausių klaidų, kurias vis dar daro nemažai ilgaplaukių, yra džiovintis plaukus palenkus žemyn galvą. Kaip pastebi plaukų priežiūros ekspertai, tokioje pozicijoje plaukus džiovinate pūsdami oro srovę prieš plauko žvynelį – o tai reiškia, kad juos atveriate ir bereikalingai alinate.
„Galima sakyti, kad tokiu būdu jūs tiesiog išdraskote plauko struktūrą – ir jau jokios priemonės šios problemos išspręsti nepadės. Kuo gresia toks paliktas pravertas plauko žvynelis? Išsipūtusiais, daug labiau besiveliančiais, mažiau žvilgančiais plaukais. Dar blogiau, kad toks „išdraskytas“ plaukas atviru žvyneliu pritraukia ir ore esančius nešvarumus, teršalus: ypač gyvenantiems mieste, kurio oro tarša didesnė. Visa tai nusėda į jūsų plaukus, juos dar labiau silpnina ir žaloja,“ – pasakoja ATWINS komandos narys, plaukų stilistas Andrius Mašauskas.
Dar viena dažna klaida: manymas, kad kuo stipriau pučiamas oras, tuo sėkmingiau išdžiovinsite plaukus. Tačiau iš tiesų didelis karštis ir stipri oro srovė juos gali deginti ir mechaniškai žaloti, tad pūtimo parametrus reikia pasirinkti tinkamai ir apgalvotai – kad išgautumėte norimą efektą kuo labiau tausodami plaukus.
Greičio ir karščio pasirinkimai
Vėsiai, bet greitai? O gal karštai ir lėtai? Kokią temperatūrą ir kokį greitį geriausiai pasirinkti džiovinant plaukus?
Pagrindinis principas paprastas: vidutinį karštį reikėtų naudoti džiovinant plaukus ties šaknimis, kad išdžiūvę plaukai būtų atkilę nuo šaknų, bet kartu nedegintumėte karštu oru galvos odos. Šį etapą galite atlikti nuėmę džiovintuvo antgalį – taip greičiau išjudinsite plaukus ir jie sparčiau džius.
Antrasis žingsnis: nuo plaukų vidurio ir galams naudoti didžiausią greitį bei karštį – kad užpoliruotumėte žvynelius.
„Ir tai daryti ne-sku-bant! Mat dauguma žmonių, net naudodami gerą džiovintuvą ir gerą šepetį, viską daro per greitai – tad plaukas nespėja „užsipoliruoti“. Tai reiškia, kad atliekate tik apie 40 proc. darbą, o 60 proc. žvynelių lieka pasišiaušę,“ – akcentuoja A. Mašauskas.
Šiame etape uždėkite antgalį ir stebėkite, kad oras būtų nukreiptas ta kryptimi, kuria reikia – nes tokia suspausto oro srovė jau pati savaime tampa įrankiu, formuojančiu jūsų plaukų kritimo kryptį ir žvilgesį.
Formavimo įrankis
Džiovintuvas yra skirtas ne tik plaukų džiovinimui, bet ir formavimui: srovės stiprumas, karščio pasirinkimas ir srovės nukreipimo kryptis gali sukurti visiškai skirtingus rezultatus. Net ir nebūdami įgudę meistrai, fenu namuose galite padaryti daug dalykų. Tiesa, vienas džiovintuvas šitame lauke ne karys: formavimui teks pasitelkti šepečius ir plaukų formavimo produktus. Purumui, apimčiai ar tekstūrai – renkatės jūs.
Šepečiai – neatsiejama teisingo plaukų džiovinimo dalis. Namuose kasdienei priežiūrai juos reikėtų turėti bent kelis, nes kiekvienas šepetys turi savo paskirtį. Vieni labiau skirti džiovinti ir atkelti šaknims – jie būna plokšti. Kiti – apvalūs šepečiai, gali būti natūralių šerių arba dengti metalu ar keramika: pirmieji skirti natūraliam, kokybiškam plaukų kritimui formuoti, antrieji – apimčiai kurti.
Nereikėtų pamiršti ir džiovinimui skirtų produktų. Ypač – apsaugos nuo karščio, kuri neretai atlieka keletą funkcijų. Pagrindinė tokių produktų paskirtis – neleisti plaukams perdžiūti, išsaugoti elastingumą, apsaugoti nuo skilinėjimo, lūžinėjimo, suformuojant apsauginę plėvelę ant plauko, kuri aktuali ne tik džiovinimo momentu, bet ir vėliau, plaukus nešiojant, sauganti nuo aplinkos drėgmės ir užteršto oro. Kaip, pavyzdžiui, „evo“ apsaugos nuo karščio purškalas ICON WELDER, padedantis išsaugoti glotnių, tiesių, formą išlaikančių plaukų efektą. Arba „Cloud Nine“ greito džiūvimo purškalas, kuris ne tik saugo plaukus nuo karštų įrankių, bet ir perpus sutrumpina džiovinimo laiką, veikia kaip kondicionierius, be to, yra su UV filtrais – saugančiais nuo žalingo saulės poveikio.
Užsakymo nr.: PT_70107