Dietistė Vaida Kurpienė ir gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė vieningai sutaria, jog geriausi rezultatai pasiekiami derinant sveiką mitybą kartu su tinkamai parinktomis veido priežiūros priemonėmis.
LIVE transliacijos įrašą galite pamatyti ČIA.
Kokių maisto produktų atsisakyti?
Bėrimai veido zonoje gali varginti ne tik paauglius, bet ir suaugusius. Tam, kad aknės požymiai nebūtų tokie pastebimi, svarbu žinoti, kokie maisto produktai mažina uždegiminius procesus. Dietistė Vaida Kurpienė rekomenduoja atsisakyti greitųjų angliavandenių turinčių produktų, tokių kaip miltai, balti ryžiai, dribsniai, cukrus. Taip pat norint turėti skaisčią ir lygią veido odą patariama atsisakyti greitai paruošiamo maisto. Riebus maistas, kuriame gausu omega-6 riebalų rūgščių, gali paskatinti uždegiminių procesų atsiradimą bei vystymąsi odoje, todėl menkavertė mityba, kurią sudaro kaloringas maistas, turintis mažai naudingų medžiagų, veido odai naudos nesuteiks.
„Baltyminių batonėlių, kokteilių ir kitų panašių produktų sudėtyje yra baltymų išrūgų miltelių, kuriuos vartojant dažnai, padidėja tikimybė atsirasti naujiems spuogams. Jeigu siekiate pakeisti savo mitybą, taip pat rekomenduoju vengti šokolado ir tik ilgainiui, saikingai šį skanėstą sugrąžinti į mitybos racioną, stebint, ar nesikeičia odos būklė“, – pasakojo V. Kurpienė.
Veido odai naudingos medžiagos
Tačiau gera žinia ta, jog parduotuvių lentynose galime rasti begalę naudingų vitaminų ir mikroelementų turinčių maisto produktų. Jie ne tik neleis atsirasti įvairiems uždegimams veido zonoje, bet ir gerins imuninę sistemą, sumažins tikimybę susirgti įvairiais virusais bei padės išlaikyti gražias kūno formas. V. Kurpienė į kasdienį mitybos racioną rekomenduoja įtraukti omega-3 rūgščių turinčius produktus, tokius kaip silkė, skumbrė, lašiša ir ciberžolė, kuria galima pagardinti košes, sriubas ar troškinius.
„Taip pat organizmui ypač naudingi probiotikai – gerosios bakterijos, o nuo jų neatsiejami prebiotikai, žmogaus žarnyne sukuriantys gerą mikroflorą. Antioksidantą beta karoteną galime rasti geltonos, oranžinės bei tamsiai žalios spalvos daržovėse, o apie vitamino D naudą turbūt yra girdėjęs kiekvienas. Papildyti vitamino D atsargas galime ne tik saugiai būdami saulėje ar vartodami maisto papildus, bet ir valgydami kiaušinius. Ne ką mažiau odai naudingas vitaminas E, aptinkamas saulėgrąžų sėklose, špinatuose, burokėlių lapuose, migdoluose bei žemės riešutuose“, – sakė V. Kurpienė.
Veido oda jums padėkos, jeigu vartosite daugiau cinko turinčių produktų: ankštines daržoves, sėklas, grūdus, moliuskus, riešutus. Taip pat dietistė primena apie žalios arbatos naudą, tačiau pabrėžia, kad ją svarbu užplikyti ne verdančiu, o šiek tiek vėsesniu vandeniu. Tokiu būdu organizmas iš arbatos pasisavins visus naudingus antioksidantus.
„Masknė“ ir aknė – kas tai?
Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė pasakoja, kad berti veido zoną medicininės kaukės ar respiratoriaus dėvėjimo srityje pradeda tuomet, kai įvyksta uždegimas aplink plauko šaknį. Tam, kad šis procesas nespėtų įvykti, svarbu nešiojamą kaukę reguliariai pakeisti nauja, o jeigu jūsų oda sausa, atopinė ar vargina egzema, rožinė, patariama dėvėti tik medicinines kaukes.
Tuo tarpu aknė – tai lėtinis, besikartojantis uždegimas riebalų liaukų lygmenyje. Turint polinkį į aknę, svarbu nuosekliai ir nuolatos prižiūrėti veido odą bei mitybą.
Kaip prižiūrėti beriamą veido odą?
Dermatologė atkreipia dėmesį, jog kovojant su bėrimais veido srityje, svarbu rinktis kombinuotos, mišrios, į spuogus linkusios odos priežiūros priemones. Taip pat svarbi nuosekli kasdienė veido odos priežiūros rutina.
Ir vaikams, ir suaugusiems A. Dumbliauskienė rekomenduoja naudoti veido prausiklį 1 arba 2 kartus per dieną. Jeigu oda linkusi greitai prarasti drėgmę, prausiklio naudojimo gali pakakti tik vakaro metui. „Norint nuprausti po nakties susidariusį riebalinį sluoksnį ar esant uždegiminėms veido zonoms, ryte jas galime nuplauti specialiu, riebiai odai skirtu prausikliu. Jeigu vakaro metu buvo naudotos aktyviai veikiančios veido priežiūros priemonės, ryte gali pakakti sudrėkinti odą lengvos tekstūros, veido odos neapsunkinančiu SVR „Sebiaclear“ linijos kremu „Hydra“, skirtu mišriai ir riebiai odai. Kartais po nakties pastebime išsiplėtusias poras, tuomet veido zonai norisi suteikti matinį efektą, tad po prausimo rekomenduoju naudoti tos pačios linijos „SVR Mat+Pores” poras sutraukiantį kremą“, – kalbėjo A. Dumbliauskienė.
Pasak gydytojos dermatologės, veido odos problemines vietas, kuriose aktyvios riebalų liaukos, matomas blizgėjimas T zonoje, galima šveisti SVR „Sebiaclear“ linijos mikropilingu „Micro-peel”, kuris švelniai, naudojant vatos diskelį, pašalina negyvas ląsteles, glotnina, tonizuoja odą, suteikia matinį efektą.
Vakarinė veido priežiūros rutina bei maskavimas
Vakarinė beriamos veido odos priežiūros rutina yra ne mažiau svarbi negu atliekama ryte. Vakare veido zonas, kuriose yra spuogelių, pūlinukų, patariama tepti aktyviai veikiančiu kremu „SVR Sebiaclear Active“, kuris nuramina riebalinių liaukų veiklą. Tuo tarpu išspausti iškilusio pūlinuko dermatologė primygtinai nerekomenduoja, kadangi tokiu atveju ne tik nėra visiškai išspaudžiamas spuogas, bet ir toje vietoje atsiranda pigmentinė dėmelė.
Dermatologė pabrėžia, jog pasirinkus veido odos tipui tinkamą maskuojančią priemonę, ją galima naudoti nebijant nepageidaujamų reakcijų. „Veido netobulumams maskuoti puikiai tinka „SVR Sebiaclear Active Teinte“. Svarbu pasirinkti spalvą, artimą veido tonui, o šviesesnė spalva visuomet atrodys natūraliau“, – patarė A. Dumbliauskienė.
Užsakymo nr.: PT_67962