Tebūnie šviesa
Šviesa įžiebė ne tik gyvybę žemėje. Šis elementas yra ir pagrindinis fotografijų komponentas, nes būtent jį panaudojus buvo sukurtos pirmosios nuotraukos. Ne veltui fotografija reiškia „piešimą šviesa“ – tai pirmoji, esminė ir pagrindinė taisyklė, į kurią dėmesį turėtų atkreipti kiekvienas tobulo kadro medžiotojas.
Svarbu žinoti, kad fotografuojamas objektas atrodo skirtingai, kai jis užfiksuojamas vis kitoje šviesoje. Kadro skirtumai išryškėja naktinėse ir dieninėse nuotraukose, natūraliame ir dirbtiname apšvietime. Todėl šviesa gali nuotraukoms suteikti aštrumo ir ryškumo, pabrėžti švelnumą arba objektus gražiai sulieti. Tačiau nereikėtų fotografuoti prieš saulę – tuomet ant objekto kris šešėlis. Geriau į pastarąjį statyti kadro objektą. Medžio ar pastato šešėlyje esanti šviesa švelniai apglėbs objektą ir bus pakankama. Dar geriau – sulaukti aušros ar saulėlydžio – profesionaliausi fotografai šį laiką vadina tiesiog tobulu svajonių kadrui.
Leonardo da Vinčio paslaptis
Pasirinkus tinkama apšvietimą, derėtų atkreipti dėmesį į kompoziciją. Teisingas kadro išdėstymas patraukia žiūrovo dėmesį, aiškiai komunikuodamas pagrindinę žinutę, kuri užkoduota nuotraukoje.
Išmaniuosiuose telefonuose įprastai yra tinklelis, kuris ekraną padalina į devynias lygias dalis. Tokiame tobulai suskirstytame kadre reiktų vadovautis „trečdalių taisykle“, sugalvota dar Leonardo da Vinčio. Ją genijus pavadino grožio ir harmonijos suvokimo principu.
Šios taisyklės paslaptis paprasta: žiūrovo akis natūraliai žiūri į dviejų trečdalių tašką nuotraukoje. Kai vienas iš pagrindinių objektų yra ant jų susikirtimo taško, kompozicija atrodo tobulai. Tuomet nuotrauka atrodo įdomesnė, išskirtinė ir traukianti dėmesį, priešingai nei kadras, kurio pagrindinis objektas yra centre.
Tobulumas – detalėse
Posakis, kad detalės sudaro visumą, ne iš piršto laužtas, kadangi net ir nedideli objektai fotografijoje yra itin svarbūs. Visgi siekiant tobulo kadro svarbesnis yra ne detalių užfiksavimas jame, o būdas, kuriuo jos fotografuojamos.
Todėl patartina į situacijas, žmones ar objektus pažiūrėti kitu kampu, bandyti juos užfiksuoti iš arti, atsitraukus tolėliau, pakėlus įrenginį į viršų ar pakreipus iš apačios. Fotografuojant asmenukę, gražesnis kadras gali pavykti išmanųjį pakreipus žemyn iš viršaus. Norint objektui nuotraukoje suteikti didybės, fiksuojant jį iš apačios kadras atrodys didingas ir masyvus.
Tarp kasdieniškumo ir profesionalumo
Siekiantiems įsigilinti į fotografijos subtilybes ir išmaniojo galimybes patartina kadrus fiksuoti HDR arba RAW formatu. Pirmasis yra vadinamas plačiuoju dinaminiu diapazonu, o antrasis ypatingas tuo, jog nuotraukos faile esanti informacija nėra apdirbta jokių programų. RAW yra „žalias“ ir itin aukštos kokybės fotografijos formatas.
Tuo metu HDR atsiskleidžia daugiau kadro detalių ir nuotrauka yra artimesnė vaizdui, kurį mato akys. Šis formatas ypač tinkamas fotografuojant tuomet, kai šviesos mažiau arba objektyvas nukreiptas į šviesos šaltinį.
Šiuo atveju HDR labiau tinka kasdienei fotografijai. Joje atsiskleidžia daugiau šviesos, spalvų, kurios artimesnės realiam vaizdui. Šis formatas gyvesnis ir tikroviškesnis. Be to, juo dalintis su draugais ar socialinėje erdvėje daug paprasčiau, nes yra mažesnio dydžio.
Esminė paslaptis
Tinkamai pasirūpinus visais tobulo kadro elementais, būtina nepamiršti vieno esminio, be kurio svajonių nuotrauka tiesiog neegzistuoja – tai emocijos. Šią sudedamąją žino ne visi, tačiau be jos fotografija būtų blanki, negyva ir, svarbiausia, be istorijos. Patyrę fotografai puikiai žino, kad emocijos yra esminis fotografijos komponentas, nes jis paliečia ne tik žiūrovo akis, bet ir širdį. Emocijos slepia pagrindinę nuotraukos informaciją ir pasakoja istoriją.
„Šiandien įamžinti emocijas yra daug paprasčiau su pažangiuoju „Huawei P40 Pro“ telefonu. Šis modelis apginkluotas plačiakampiu objektyvu, dirbtiniu intelektu, stulbinamomis vaizdo priartinimo galimybėmis bei įmantriu portretiniu režimu su „bokeh“ efektais. Visas šis funkcionalumo kompleksas leidžia fiksuoti tobulus kadrus, kuriuose atsispindi visos detalės net ir esant prastam apšvietimui. Ne veltui minėtas įrenginys TIPA ir „DxOMark“ ekspertų buvo pripažintas kaip geriausiai fotografuojantis telefonas pasaulyje“, – pasakoja „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje Šarūnas Urbonas.
Gera žinia, kad su „P40 Pro“ bei kitais „Huawei“ įrenginiais įamžintas nuotraukas lietuviai dabar gali pateikti tarptautiniam mobiliosios fotografijos konkursui „Next Image“. Ne vienerius metus vykstantis renginys šiemet kviečia atsigręžti į emocijas ir visiems parodyti, kokiais jausmais turtingas mūsų gyvenimas.
Negana to, šiemet konkurse laukia naujovė: lietuviai gali varžytis tarpusavyje tik dėl jiems įsteigto apdovanojimo – minėto išmaniojo telefono „Huawei P40 Pro“. Žinoma, lietuviai gali pretenduoti ir į tarptautinio konkurso laureatus, o bendrą „Next Image“ prizinį fondą sudaro net 40 tūkst. eurų.
Dalyviai „Huawei“ telefonais įamžintas nuotraukas gali siųsti iki liepos 31 d. Atrinkti finalininkai bus paskelbti rugpjūčio 15-ąją, o rugsėjo viduryje paaiškės konkurso laureatai.
Daugiau informacijos apie konkursą: https://gallery.consumer.huawei.com/2020/index.html
Užsakymo nr.: PT_64006