„Augalinio pieno pardavimų augimas yra itin ryškūs: šių metų sausį, palyginti su 2019 m. atitinkamu laikotarpiu, šios prekės pardavimai padidėjo 37 proc. O lyginant praėjusius metus su 2018 m., pardavimai išaugo 42 proc. Beje, šiais metais populiariausias yra migdolų pienas“, – dalijasi minėto prekybos centro komercijos vadovė Vilma Drulienė.
Tuo tarpu B. Baratinskaitė pataria, kad jei augalinį gėrimą gaminatės namuose, riešutus mirkykite 12-48 valandas, sėklas – 4-10 valandų, kruopas – 6-8 valandas: „Gėrimą galite pasaldinti datulėmis. Vos dvi gerai sutrintos plakiklyje gėrimui suteikia švelnaus saldumo.“
Sojų gėrimas
Tai bene labiausiai paplitęs augalinis gėrimas. Lengvai virškinamas, jame nėra cholesterolio, bet daug aukštos kokybės baltymų, taip pat – geležies ir kalcio. Iš jo gali būti gaminama varškė, kefyras, ledai ar jogurtas. Kad būtų skaniau, galima įberti šiek tiek druskos, cukraus ar vanilės.
Migdolų gėrimas
Malonaus, šiek tiek salstelėjusio skonio. Gaminamas iš vandenyje brinkintų, sumaltų ir nukoštų migdolų. Baltymų jame mažiau negu sojų gėrime, bet gausu vitamino E, B2, kalcio, geležies ir seleno. Labai tinka ryte užpilti dribsnius, kokteiliams, sriuboms, desertams, padažams ruošti.
Ryžių gėrimas
Tinkamas pasirinkimas tiems, kurie yra alergiški riešutams, sojoms ir gyvuliniam pienui. Dažniausiai šis gėrimas gaminamas iš natūralių ir nesaldžių ryžių. Jame iš viso nėra cholesterolio ir laktozės.
Avižų gėrimas
Avižų gėrimas gaminamas iš vandenyje brinkintų, sumaltų ir nukoštų avižų. Neriebus, gana malonaus skonio. Tinka košėms virti, kokteiliams ruošti, juo balinama kava. Galima gerti ir vieną, pagardinus vanile ar cinamonu.
Kokosų gėrimas
Šis gėrimas spaudžiamas iš kokosų viduje esančio branduolio. Branduolys sumalamas, išspaudžiamas skystis ir nukošiama.