„NordClinic“ gydytoja dermatovenerologė Ugnė Jarilinaitė-Grinaveckė su mumis pasidalino patarimais, kaip šiuo nelengvu metu tinkamai rūpintis rankų higiena bei puoselėti jų odą.
Gyd. U. Jarilinaitė-Grinaveckė atkreipia dėmesį, kad pakankamas rankų plovimas namuose ir darbo vietoje yra efektyvi priemonė apsisaugoti nuo viruso plitimo: „Dezinfekcinį skystį, gelius ar servetėles rekomenduojama naudoti tik jei nėra galimybės nusiplauti rankų, kurias, tokiomis aplinkybėmis, yra būtina drėkinti kasdien. Taip pat noriu paprašyti visų tėvelių dar labiau akcentuoti rankų plovimo svarbą savo vaikučiams ir paaiškinti kaip tinkamai tą daryti“.
Svarbiausios rankų higienos ir odos priežiūros karantino dėl koronaviruso metu rekomendacijos:
1. Rankas plaukite drungnu vandeniu su švelniu muilu, po to kruopščiai nusausinkite. Jeigu dėl vienų ar kitų priežasčių jūsų rankų oda jau yra pažeista, atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą. Vanduo negali būti labai šaltas ar labai karštas, nes jau yra pažeistas odos barjeras ir ši gali dar labiau parausti, atsirasti deginimo pojūtis ar niežulys. Jei pažeidimas yra labai didelis – rankų nusausinimui rinkitės popierinį rankšluotį ir jokiais būdais jų netrinkite šiurkščiu rankšluoščiu.
2. Būtinai naudokite apsaugines pirštines prieš pradėdamos bet kokius drėgnus darbus (šiuo laikotarpiu guminės pirštinės namuose turėtų būti mūvimos kuo rečiau, tik esant būtinybei). Esant intensyviam pažeidimui turėtumėte vengti ir chemikalų, naudajamų buityje, todėl jokiais būdais nedirbkite plikomis rankomis. Geriausia, jei iš pradžių užsimautumėte medvilnines ir tik tada buityje naudojamas pirštines. Prieš pradedant naudoti pirštinės turi būti švarios ir sausos, mūvimos ne ilgiau nei valandą. Labai svarbu jas keičiant leisti rankų odai bent šiek tiek pailsėti. Neteisingas pirštinių mūvėjimas dar labiau pablogins rankų odos būklę.
Šios rekomendacijos tinka ir tiems, kas šiuo metu dirba aptarnavimo srityje.
3. Nedėvėkite rankų papuošalų aštriomis briaunomis, kurie gali dar labiau pažeisti rankų odą – lėtinis traumavimas padidina riziką gilesniai žaizdai ir ilgesniam odos pažeidimų gijimui.
4. Esant odos praudimui, perštėjimui, niežėjimui, pleiskanojimui, mikro įtrūkimams reikia raminti pažeistą odą, todėl patartina naudoti „SVR CICIVIT +“ kremą po kiekvieno plovimo. Susigėrus kremui (po 5-10 min.) būtina patepti ir odos barjerą apsaugančiu kremu, kuris sudarys patikimą apsauginę plėvelę ir taip apsaugos odą nuo galimų tolimesnių pažeidimų. Asmeniškai rekomenduoju rinktis „SVR Topialyse Barriere“ kremą.
Šios, aukščiau įvardintos priemonės – saugios, tinkamos naudoti visai šeimai, todėl yra puikios ir mažosioms rankytėms. Šiuo periodu turime vaikams akcentuoti ne tik rankų plovimo taisykles, bet ir ugdyti tinkamus rankų odos priežiūros įpročius: parodykite kaip reikia tepti kremą, pagirkite, sugalvokite motyvacinę sistemą (pvz.: šypsenėlių lipdukai, tam tikrą skaičių kurių surinkus priklausys prizas).
5. Svarbu žinoti ir tai, kaip teisingai teptis rankas. Kremas turi būti tepamas visame plaštakų plote, įskaitant delnus, tarpupirščius, pirštų galus, nugarinius paviršius ir riešus.
6. Šio karantino metu rankas teptis kremu rekomenduoju dirbant namų ruošos darbus, prieš maunantis pirštines, po kiekvieno plovimo. Svarbiausias sutepimas – nakčiai, prieš miegą.
7. Tiems, kam yra nustatytos odos ligos ir šiuo metu labai blogėja rankų odos būklė, rekomenduoju prisiminti ankstesnes gydytojų rekomendacijas rankas tepti „sumuštinio“ principu, pvz.: „SVR CICAVIT“ kremas + vaistas + „SVR topialyse barriere“. Taip pat vengti nustatytų alergenų.
Užsakymo nr.: PT_62804