Kaip pasirinkti geriausiai jums tinkančią plaukų spalvą

Dažant plaukus būtina atsižvelgti į akių ir odos spalvą.

Vizitas pas kirpėją keičia gyvenimą į gerą pusę arba ilgam sugadina nuotaiką. Kad atvaizdas veidrodyje sutaptų su įsivaizduojamu paveikslu reikia iš anksto išsirinkti plaukų spalvą.


Natūrali – nebūtinai ideali


Kad atsimintų gamtos duotą spalvą, daugeliui tenka pažiūrėti į vaikystės nuotraukų albumą (gerai, jei nuotraukos spalvotos). Dažniausiai natūralus pigmentas – geriausias variantas didžiajai gyvenimo daliai. Bet kuo vyresnės esate, tuo šviesesnė turėtų būti plaukų spalva. Tiesa, yra nedidelis procentas tų, kurioms su amžiumi vertėtų kreiptis į koloristą, kad parinktų tinkamą atspalvį. Bėgant metams oda gali patamsėti (dėl pigmentacijos) ar tapti rausvesnė, o akys ir lūpos priešingai – pašviesėti. Nuo šių permainų priklausys plaukų atspalvis.

Toliau – patarimai, kaip tinkamai pasirinkti plaukų spalvą.


Svarbi akių spalva


Pradėsime nuo to, kaip parinkti plaukų spalvą, atsižvelgiant į akių spalvą. Čia reikia vadovautis esamomis aksiomomis, derinant šaltus tonus su šaltais, o šiltus – su šiltais. Žydraakėms ir pilkaakėms tinka labai šviesūs plaukai. Jei akys rudo, riešutinio atspalvio, tiks gelsvos šiltos sruogos. Žalios akys paryškės prie vario atspalvių.



Moteris, šukuosena
Moteris, šukuosena
Shutterstock nuotr.



Svarbiausia taisyklė – jokių taisyklių


Skandinaviško tipo merginoms tradiciškai rekomenduojami šalti šviesūs atspalviai, brunetes dažniausiai dažo šiltomis spalvomis su raudonos pustoniu. Bet šiuo atveju būtent panašaus derinimas su panašiu (pavyzdžiui, tamsi oda, rudos akys ir medaus atspalvio šviesi plaukų spalva) atrodo nenatūraliai. Pakanka šviesiaplaukėms merginoms su aukso atspalvio oda pakeisti atspalvį į platininį, ir rezultatas – stulbinamas. Taigi taisyklių laužymas ir žaidimai su kontrastais padeda parinkti individualų atspalvį, o ne tapti panašia į modelį ant plaukų dažų dėžutės. Tiesa, renkantis plaukų spalvą, svarbu laužyti ne visas taisykles ir ne visada, kad sulauktumėte komplimentų, o ne keisto rezultato. Geriausia kreiptis į profesionalą.


Reikia nustatyti odos toną


Būtent odos tonų ir pustonių išmanymas, o ne šiaip savęs priskyrimas tam tikrai rasei suteikia galimybę maksimaliai tiksliai parinkti dažų spalvą plaukams. Yra keli būdai nustatyti odos toną.


Pažaiskime „šilta šalta“.


1.Jei vidinėje rankų pusėje venos melsvos, jūs priklausote šaltam tipui. Šiltos odos merginų venos bus žalsvos arba rusvos.


2.Išbandykite triuką su papuošalais. Jeigu sidabriniai auskarai paryškina veidą, jūs – šalta blondinė. Jei tinka auksas, jūsų oda priklauso šiltai gamai.


3.Pridėkite prie veido sniego baltumo marškinėlius. Oda tapo žydroko atspalvio? Jūs – šalto tipo. Pagelsvėjo? Jūsų oda šilto tipo.


4.Tokį patį triuką galite padaryti su spalvotais adiniais. Pastebėjote, kad vienos spalvos jus puošia, kitos – ne? Jei patinkate su juodais, pilkais, žydrais ir baltais drabužiais – rinkitės šaltus atspalvius ir plaukams. Jeigu jūsų drabužiai rudos, smėlio, raudonos, oranžinės spalvos – dažykite plaukus šiltais tonais.


Odos tonas – ne konstanta, jis gali keistis, priklausomai nuo amžiaus, sveikatos būklės, sezono. Paprasčiausias pavyzdys: žiemą oda blyškesnė nei salėtu metų laiku. Jei šį skirtumą ryškiai pastebite, keiskite plaukų spalvos gilumą ir sodrumą, priklausomai nuo metų laikų.



Kaip derinti odos ir plaukų spalvą


Odos atspalvis ir plaukų spalva turi derėti, pabrėžti vienas kito grožį, o ne tempti antklodę į savo pusę. Todėl merginoms su šilta oda nereikėtų dažyti plaukų pernelyg tamsiais tonais. Jų plaukai turėtų būti šviesesni už odą, antraip veido spalva atrodys blyški, ligota. Labai baltos odos merginoms reikėtų atsargiai rinktis ryškius atspalvius – ryškiai rudą (jei tai nėra natūrali plaukų spalva), raudoną, kaštoninę ir, juo labiau, gotišką juodą. Visi šie atspalviai užgoš odą, ji atrodys tarsi ligota.



Moteris, šukuosena
Moteris, šukuosena
Shutterstock nuotr.



Dėmesys detalėms


Nebūtina dažyti plaukus vienu tonu – palikime tai perukams. Svarbiausia sudėlioti akcentus ant pasirinktos spalvos bazės. Varis visada atrodo natūraliau blond fone – nuo šviesios iki tamsios, o briunetėms jis netinka – atrodo nenatūraliai, grubiai. Pasitelkęs 2–3 dažų atspalvius gabus stilistas gali netgi veido formą patobulinti. Tad jei jūsų veidas apskritas ar kvadratinis, šviesios sruogos virš kaktos vizualiai veidą pailgins.


Makiažas, drabužiai, aksesuarai


Kardinaliai pakeitusi įvaizdį kirpykloje, nepamirškite paskui pavaikštinėti po parduotuves – greičiausiai reikės atnaujinti ne tik garderobą, bet ir kosmetiką. Priešingu atveju, nauji plauki atrodys svetimi, jūs jų fone nublanksite, jausitės neužtikrintai. Todėl ryškiai plaukų spalvai reikia vienos–dviejų ryškių akcentų. Pavyzdžiui, šaltai blondinei tiks oranžinės (jei akys žydros) ir ryškiai rožinės (jei akys rudos) spalvos drabužiai ir lūpų dažai. O pasirinkus tamsią plaukų spalvą, apsivilkite blyškiai rožinę palaidinę, sidabrinių atspalvių drabužius, papuošalus iš baltojo aukso.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis