Odos specialistė: viena klaida labai pagreitina senėjimą

Jei iš veidrodžio šypsosi nelietuviškai įdegęs veidas, labai džiaugtis nederėtų – taip, tai įrodymas, kad vasarą džiaugėtės grynu oru, tačiau odos specialistai primena to kainą – anksti susenusi, papilkėjusi ir suglebusi oda, pigmentinės dėmės ir dar daugiau. „Apsauga nuo saulės neveikia jau atsiradusių padarinių“, – sako sveikos odos specialistė Valentina Rimkienė ir pripažįsta, kad pati niekada nepalieka namų nepasitepusi apsauginiu kremu.


Kaip puoselėti odą ir nutolinti senėjimo procesus – visus metus vertingi specialistės patarimai.


Pasekmės negrįžtamos


„Aš tik vieną kartą pasideginsiu be kremo, nes tada geriau „limpa“ įdegis“, „įdegusiame veide mano šypsena atrodo ypatingai balta“, „jei nudegei, bet nesilupa oda, vadinasi, žalos nėra“, – tai tik keli mitai, su kuriais gana dažnai susiduria V. Rimkienė.


Odos specialistės teigimu, kalbant apie saulės poveikį odai vietos interpretacijoms nėra – įvairių tyrimų duomenimis, 80–90 proc. odos senėjimo požymių (hiperpigmentacijos, odos suglebimo, elastingumo praradimo, papilkėjimo) lemia UVA, UVB ir regimosios šviesos suminis poveikis. Todėl norint prevenciškai veikti tiek ūmines, tiek ilgalaikes odos reakcijas į saulę yra būtina rinktis sertifikuotą priemonę su SPF filtrais, saugančiais nuo A ir B tipo spindulių. Tuo metu nuo regimosios šviesos poveikio veiksmingi yra į apsaugos priemonės sudėtį įeinantys antioksidantai (vitaminas E, likochalkonas ar kitos antioksidacinės medžiagos).


„Neigiamas saulės poveikis mūsų odai pasireiškia ūmiai (staiga) arba po tam tikro laiko. Ūminė – tai odos nudegimas, kuriam labiausiai įtakos turi UVB spinduliai. Nemalonius nudegimo pojūčius, tokius kaip patinimas, paraudimas, odos skausmingumas, pajaučiame netrukus arba po kelių valandų nuo odos ekspozicijos saulėje. Tuo tarpu ilgalaikė kaupiamoji odos reakcija gali pasireikšti net ir po dešimtmečių – odos senėjimas, hiperpigmentinių dėmių atsiradimas ir kita” – vardijo pašnekovė, kuri nuo šiol patarimais bei žiniomis dalijasi ir gyvai internetu www.eurovaistine.lt e–parduotuvėje.


Odos senėjimui ir hiperpigmentacijos atsiradimui daugiau įtakos turi UVA bei regimoji šviesa. Žinoma, kad UVA bangos ilgesnės už UVB, todėl jos praeina pro epidermį prasiskverbdamos iki gilesnių odos sluoksnių, destruktyviai veikia elastino skaidulas, lėtina elastino ir kolageno sintezę odoje. Saulės spinduliuotė ir regimoji šviesa inicijuoja laisvųjų radikalų atsiradimą odoje, jie, savo ruožtu, jeigu nėra neutralizuoti, destruktyviai veikia odos struktūras, vyksta minėti procesai“, – aiškino sveikos odos ambasadorė.Tiesa, nors daugelį veiksnių, tokių kaip saulės spinduliuotė, oro užterštumas, stresas ar nemiga, galime kontroliuoti, tačiau reikėtų nepamiršti, jog labai didelę reikšmę turi ir genetika.V. Rimkienė tęsė, kad nerimą kelti turėtų ne tik vizualūs senėjimo požymiai, tačiau ir gilesni, pavojingesni procesai – kaip informuoja Nacionalinis vėžio institutas, Lietuvoje kasmet net 1800 žmonių išgirsta odos vėžio diagnozę.


Valentina Rimkienė
Valentina Rimkienė
„Eurovaistinės“ nuotr.



Užsakymo nr.: PT_62676

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis