Jei plaukų vaizdas veidrodyje nedžiugina, gera žinia ta, jog iki žiemos švenčių likus bent kelioms savaitėms dar galima suspėti pasirūpinti savo natūraliu grožiu ir, žinoma, su juo neabejotinai susijusia šventine nuotaika.
Grožio ekspertai pastebi, jog anksčiau buvo įprasta prieš vakarėlius kreiptis į meistrus, kad atliktų nekasdienes šukuosenas: ištiesintų, sugarbanotų, susuktų plaukus. Visgi pastaraisiais metais sparčiai plinta natūralumo tendencija – vis daugiau merginų ir moterų investuoja į plaukų puoselėjimą, sveiką jų išvaizdą tam, kad galima būtų apsieiti be plaukus alinančių šukuosenų, o pasiruošti šventėms būtų paprasta ir pačioms namuose.
„Ne šiaip sau sakoma, kad moteriai plaukai – kaip karūna. Jei plaukai sveiki, žvilgantys, gražiai krentantys, tai jau savaime yra šukuosena. Tad jei rinktis, į ką investuoti šiandien – į vienkartinį šventinį įvaizdį ar išpuoselėtus plaukus – vienareikšmiškai patarčiau rinktis antrąjį variantą ir sekti pasaulyje žinomų moterų, garsių modelių pavyzdžiu“, – sako „Greenas“ įkūrėja ir kūrybos vadovė Olga Wiseman.
Jos teigimu, prieššventinis sezonas išskirtinis ne tik dėl pasiruošimo, bet ir dėl to, jog kaip tik šiuo periodu išryškėja kai kurios dažnai pasitaikančios problemos: dėl šildymo išsausėja galvos oda, suaktyvėja pleiskanos, plaukai nuo temperatūrų skirtumo praranda žvilgesį, nuo sausumo pučiasi ir veliasi, dažnai – netgi ima slinkti.
Juoda maža suknelė ir pleiskanos
Prasidėjęs šildymo sezonas stipriai sausina galvos odą, tad dažnai moteriai suaktyvėja ir viena nemaloniausių plaukų problemų – pleiskanos.
„Tamsūs plaukai bei tamsūs drabužiai kaip mat išduoda apie pleiskanas. Niežulys ir nuolaitinis nerimas, ar jų nesimato, šventinės nuotaikos nepridės, tad turinčioms tokią problemą reiktų ją pradėti spręsti kuo skubiau: gal net ne vien išoriškai, bet ir kreipiantis į gydytoją“, – pataria O. Wiseman.
Visgi, jei savo problemą jau žinote, o to priežastis gali būti ir įvairios odos ligos, meistrė pataria „greitosios pagalbos“ būdus, kaip per šventes dėl pleiskanų galvos nebesukti.
„Turinčioms pleiskanų labai padeda detoksikuojančios plaukų procedūros, o ypač rūgštinis galvos odos pilingas. Tokį galima pasidaryti likus kelioms savaitėms iki šventės ir pastebėti, kaip pasikeitė galvos odos būklė. Būna, kad vienos procedūros dėka problema ima ir pradingsta. Sunkesniais odos būklės atvejais reiktų pasidaryti procedūrų kursą“, – pasakojo ne vienos žinomos moters plaukais pasirūpinanti specialistė.
SOS! Neblizga!
Tas pats patalpose prasidėjęs šildymo sezonas bei vis atšiauresnis vėjas lauke plaukams kenkia ne mažiau nei agresyvus plaukų šviesinimas ar neprofesionalus dažymas.
„Kartais ateina klientės, prašo išgelbėti plaukus, o juos išgelbėti jau galima tik žirklėmis. Taip, deja, bet plaukai gali pasiekti tokią stadiją, kai jokia geriausia kosmetika ir procedūros nebepadės – juos teisiog reikia nukirpti ir atauginti. Visgi net ir turinčios sveikus plaukus turi atminti, kad negalima jų pamiršti: rūpintis reikia ne tik kai jau visai blogai, o visą laiką. Savaime plaukai nei žvilgės, nei bus sunkūs ir gražaus kritimo. Na, nebent turite labai gerus genus, bet lietuvės tokiais pasigirti negali“, – pasakoja Olga Wiseman.
Pagrindiniai meistrės patarimai žvilgantiems plaukams: pirma, atsisakyti visų priemonių su silikonais, sulfatais ir parabenais bei užtikrinti reguliarų plaukų prisotinimą reikalingomis medžiagomis, antra, siekiant išvengti nušalimo, šaltuoju sezono metu vengti vos išdžiovintais ar dar drėgnais plaukais išeiti į lauką, ir trečia – reguliariai pakirpti galiukus.
„Atrodo, nieko sudėtingo, visos viską žino, bet būna, ateina su nušiurusiais, išsipūtusiais, išsausėjusiais – akivaizdžiai apleistais – plaukais, ir nesupranta, kas su jais atsitiko. Taip, kartais mūsų plaukus staiga paveikia ir tam tikros ligos, ir mityba neabejotinai turi poveikį, bet dažniausiai tiesiog netinkama ar nepakankama priežiūra. Vien kosmetinėmis priemonėmis tobulų plaukų užtikrinti neįmanoma, bet kosmetika irgi labai svarbu, ypač, kai paaiškėja, jog kasdien naudojamose priemonėse gausu silikonų ir nėra maitinančių medžiagų“, – sako grožio salonų įkūrėja.
Jos teigimu, silikonai daugelyje plaukų kosmetikos priemonių duoda greitą efektą: plaukai atrodo slidūs, žvilgantys. Visgi rezultatas – tik estetinis ir vienadienis. Kai tokia priemonė nuplaunama, plaukai atrodo išvargę, nualinti, veliasi, nes be sintetinių ingredientų jie daugiau nieko vertingo negavo, o šampūnuose dažnai naudojami sulfatai nuplauna daugiau, nei reikia.
„Taigi pirmiausia, kuo galima padėti savo plaukams, tai pasitarus su meistru pakeisti priemones į natūralias, be silikonų, parabenų ir sulfatų. Gerai atitaikyta kosmetika jau per mėnesį gali akivaizdžiai atgaivinti plaukus – ir ne tik estetiškai, bet struktūriškai“, – tikina meistrė.
Plaukų slinkimas – ir nuo streso
Su amžiumi plaukai silpnėja, retėja ir tai žino kiekviena, bet visgi reta kuri apie tai susimąsto, kol problema netampa rimta. Plaukų meistrė pasakoja, kad plaukų senėjimo ir slinkimo procesai prasideda anksčiau, jei visą gyvenimą, diena iš dienos, naudojamos plaukų priežiūros priemonės su silikonais, parabenais, sulfatais ir pan.
„Būna, tarkime, moteris sako, kad štai, kaip gerai jos plaukai visad atrodo, nes ji yra atradusi šampūną ir juo trenkia galvą jau daugiau 10 metų. Iš tiesų, plaukai išoriškai gali gerai atrodyti, tačiau ilgainiui chemija veikia plaukų svogūnėlius, jie visą laiką alinami ir nepakankamai maitinami. Ir nutinka, kad moteris staiga per porą metų praplinka – negrįžtamai. Siekiant nepatirti to ar bent jau kuo labiau atitolinti neišvengiamus senėjimo procesus, rekomenduojama kuo anksčiau pradėti naudoti priemones, kurios svogūnėlius stiprintų, pamaitintų reikalingoms medžiagomis, neužkimštų galvos odos porų ir iš esmės tausotų odos sluoksnį, ir kurio auga plaukai“, – sako meistrė.
Jos pastebėjimu, aktyvus gyvenimo tempas, o ir papildomas stresas prieš šventes lemia tai, kad mes įsitempiame, ir nuo įtampos plaukai gali pradėti slinkti arba slinkti labiau.
„Nuo streso įsitempia galvos oda, ir tuomet net naudojant itin geras, natūraliais ingredientais turtingas priemones, plaukai vis tiek slenka. Tokia yra organizmo reakcija į stresą, ir čia gali prireikti ne tik kosmetinių sprendimų. Gerai padeda raminamieji, atpalaiduojantys masažai, kurių dėka nuimama įtampa, ir plaukai vėl gali gauti pakankamai medžiagų, kvėpuoti, augti. Kartu galima atlikti ir plaukų augimą skatinančių, odą stimuliuojančių ritualų, o taip pat pritaikyti priemones, padedančias slinkimą pristabdyti arba visai sustabdyti. Tad Naujuosius jau galėtumėte pasitikti gerokai sveikesniais plaukais“, – teigia plaukų priežiūros specialistė.