„Man labai patikdavo šokti, bet vienas dalykas tikrai skaudino. Visų šokėjų plaukai – gražūs, masyvūs, stori, ilgi, o mano – kaip pelytės uodega. Tėtis man pirkdavo dirbtines kasas, kad galėčiau prisisegti“, – prisimena Danielė. Jos svajonės susieti savo gyvenimą su šokiais sudužo atsitrenkusios į skaudžią realybę – netikėtai mirus tėčiui, mergina buvo priversta tapti savarankiška kur kas anksčiau nei jos bendraamžiai. Kone ketverius metus dirbo restorano virtuvėje, bet šis darbas, nors gaminti itin patiko, pasirodė fiziškai per sunkus.
„Net nebūčiau pagalvojusi, kad nersiu į grožio sritį. Mano tėvai buvo menininkai, dauguma draugų taip pat yra susiję su menu, tad ir aš linkau į šią sritį. Galiausiai man atsivėrė akys – juk grožis labai susijęs su menu! Visada ieškodavau būdų, kaip pagražinti ir sustiprinti savo plaukus, domėjausi įvairiais priežiūros metodais, mezoterapija, tik niekada nešovė į galvą, kad pati galėčiau tapti plaukų specialiste. Nusprendžiau, kad jei noriu kardinalių pokyčių, turiu išbandyti šią sritį, – šypsosi Danielė. – Labiausiai mane domino plaukų priauginimas. Išsiaiškinau, kad Lietuvoje tai geriausiai daro salonai „Belosa“ ir „Elitera“. Pasirinkau labai profesionalius mažosios bendrijos „Elitera“ kursus, o po jų iškart pradėjau intensyviai dirbti.“
Kitų metų pavasarį D. Stelmokienė planuoja dalyvauti plaukų priauginimo kursuose Arabų Emyratuose ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – pasisemti patirties iš pačių geriausių meistrų, kurių veiklą seka internete.
Drąsūs žingsniai
Daugybė užsienio žvaigždžių neapsieina be priauginamų plaukų, o Lietuvoje prieš porą metų, kai D. Stelmokienė pradėjo savo veiklą, tai dar buvo ne visai įprasta. Be to, mūsų šalyje plaukų priauginimo procedūra – ir prabangos dalykas.
„Pasielgiau labai drąsiai. Po kursų nebuvo praėjusios nė dvi savaitės, o aš jau sėdėjau ir rašiau laišką vienai gana žinomai asmenybei, dalyvavusiai televizijos šou, – nusprendžiau padovanoti jai plaukų priauginimo procedūrą. Tokia esu – jei ką sugalvoju, turiu įgyvendinti labai greitai, antraip perdegu. Asmeniškai pažįstamos nebuvome, jokių rekomendacijų neturėjau. Jei reikėtų laiką atsukti atgal, kažin ar išdrįsčiau dar kartą taip pasielgti, bet tada taip smarkiai norėjau pokyčių, kad baimės paprasčiausiai neįsileidau. Buvau nusiteikusi ir pačiam blogiausiam variantui – kad mano laišką ignoruos, bet moteris sutiko priimti pasiūlymą.“
Pirmasis bandymas pavyko tiesiog puikiai. Danielė žino, kodėl: „Šiam darbui reikia labai didelio kruopštumo, o aš tokia esu – dirbu itin atidžiai ir greitai. Standartinei plaukų priauginimo procedūrai atlikti reikia apie šimto sruogelių. Tiek pritvirtinti galiu per ne visą valandą. Iš kitų salonų atėjusios klientės stebisi mano tempu, nes kai kurie meistrai dirba tris, keturias ir net penkias valandas, o tai jas išvargina. Kuo daugiau praktikos turi, tuo greičiau dirbi. Tik noriu pabrėžti – lėčiau dirbantis meistras nėra blogesnis, tiesiog toks yra jo stilius.“
Danielei darbo dabar netrūksta. Jos įkurtą prekių ženklą „Daniella“ žino ir mėgsta visas būrys garsių Lietuvos moterų – Goda Alijeva, Vasha, Berneen Čereška, Jolanta Leonavičiūtė, Viktorija Šaulytė, Laura Stalinkevičiūtė, Iglė Bernotaitytė. Atvyksta ir klienčių iš užsienio – Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Norvegijos. „Viena moteris dešimt metų svajojo turėti ilgus plaukus. Ji susirgo vėžiu, o kai pasveiko, atėjo pas mane. Man buvo didelė garbė įgyvendinti šios moters svajonę, – meistrės akys net žiba iš laimės. – Turiu ir keletą vyresnių klienčių – penkiasdešimties, šešiasdešimties. Vienai reikia sutankinti, o kitai – ilgų. Tad nemanykite, kad ilgi tankūs plaukai – tik jaunų merginų užgaidos.“
Būkime tolerantiški
Savo lėšomis įgyvendinti socialinį projektą „Tolerance“ – dar viena drąsi D. Stelmokienės idėja. „Jeigu man kas nors nepatinka, visada pasakau. Mano aplinkoje yra daug iš minios išsiskiriančių žmonių. Matau, kad jie labai dažnai susiduria su tolerancijos trūkumu. Nesvarbu, kas tai būtų – kitokia lytinė orientacija, odos spalva, tikėjimas ar pažiūros, tiems žmonėms tenka kęsti socialinę atskirtį, pašaipas, – pasakoja Danielė. – Kartą pagalvojau, kad savo sugebėjimus galiu panaudoti tam, kad atkreipčiau dėmesį į šią skaudžią visuomenės problemą.“
Idėja išaugo į didžiulį projektą. Įvairovės žavesiui pabrėžti Danielei prireikė devynių merginų, tarp jų atsidūrė transseksualė Zofija Palenta, tamsiaodė Avgustina Vekter, kinė Qi Ding. Įvaizdį, makiažą ir sudėtingas šukuosenas margam merginų būriui D. Stelmokienė kūrė pati, padedama akademijos „Icon“ meistrų, taip pat meistrės Aušros Keturakienės. Modeliai buvo papuošti dizainerio Liutauro Salasevičiaus suknelėmis, o filmuoti ir kurti fotosesiją projekto autorė parinko prašmatnų Užutrakio dvarą.
„Man tai buvo didžiulis asmeninis iššūkis, nes tokį projektą rengiau pirmą kartą. Net neįsivaizdavau, kiek daug yra įvairių organizacinių reikalų, o juk viską turėjau padaryti viena pati, bet man labai patiko. Kiekviena projekte dalyvavusi mergina mane stiprino. Noriu, kad jos taip pat stiprintų mus visus. Esame per maža šalis, kad vienas kitą atstumtume. Tai veda į destrukciją. Būkime atviri pasauliui! Domėkimės įvairiais dalykais, būkime supratingi, palaikykime ir mylėkime vienas kitą, tada mus supanti aplinka taps gražesnė. Dideli pokyčiai prasideda nuo kiekvieno iš mūsų.“
Nuo ko priklauso kokybė?
„Aš pati priaugintus plaukus nešioju nuo aštuoniolikos, jau septynerius metus. Kai ateina korekcijos laikas, vis dar būna keista, kai ant galvos nebelieka tos papildomos masės, nors plaukai sveria visai nedaug: viena sruogelė – vieną gramą. Vadinasi, ant galvos užsidedame ne daugiau nei šimtą gramų plaukų, bet skirtumas būna didžiulis“, – sako meistrė.
Norint ilgai džiaugtis priaugintais plaukais, labai svarbu pasirinkti tinkamą jų tvirtinimo būdą. Priauginimo naudojant keratino kapsulę būdas yra seniausias, bet ir patikimiausias. Darant korekcijas, šių kapsulių išmesti nereikia – galima perdaryti. Plaukų korekcijos procedūra trunka ilgiau nei priauginimo.
Pasak D. Stelmokienės, Lietuvoje yra daug prastų priauginamų plaukų tiekėjų. Prastos kokybės plaukai po mėnesio išsipučia, pradeda veltis, ima trupėti jų galiukai. „Iš reklaminės nuotraukos gali susidaryti tik bendrą vaizdą, bet reikėtų iš arti pamatyti, kaip atrodo plauko kapsulės, iš ko jos pagamintos. Tik tada galėsite jaustis komfortiškai. Kapsulė, kuri yra ne iš keratino, o su klijais, plaukui kenks“, – aiškina meistrė.
Ekspertė pataria:
* Patikrinkite, kokius plaukus meistras priaugina. Jei jis šią informaciją slepia, nerizikuokite. Geriausi priauginami plaukai – kompanijų „Belosa“, „Elitera“, „Balmain“. Šios gamina ir priaugintų plaukų priežiūros priemones.
* Geras meistras pirmiausia turi surengti konsultaciją, parodyti ir paaiškinti, kaip dirba, kaip plauką tvirtins. Per konsultaciją turite išgirsti, ir kokių taisyklių reikia laikytis, kad priauginti plaukai ilgai džiugintų akį ir nekeltų jokių problemų.
* Pasirašykite su meistru sutartį.
* Prižiūrėkite priaugintus plaukus kaip savus. Kadangi priauginami plaukai yra natūralūs, jiems reikia to paties, kaip ir saviems: gero šampūno, kaukės, galiukų aliejaus. Neperkaitinkite jų darydamos šukuosenas, nes ims trupėti.
* Šukuoti priaugintus plaukus reikia specialiu šepečiu. Per kietas juos rauna, per minkštas gerai neiššukuoja, skatina veltis. Neplaukite plaukų nuleidusios galvą į priekį – taip juos rausite.
* Šampūne neturi būti sulfatų, parabenų, druskų ir daug aliejaus. Balzamus ir kaukes reikia tepti tik žemiau kapsulės.
* Jei plaukai slenka, silpni, plaukų priauginimo procedūrą atidėkite, kol juos sustiprinsite, arba net ir visai atsisakykite.
* Laiku atlikite korekcijas.
* Kas 9–12 mėnesių tarp priauginimo darykite kelių mėnesių pertrauką, šią skirkite savo plaukams stiprinti.
Užsakymo nr.: PT_60416