Būtent tokia yra „Aurimdesign“ prekės ženklo kūrėjos Aušros Rimkutės-Gaidienės (50 m.) istorija. Neįprasta kūrybos kelio pradžia įkvėpė moterį kurti aksesuarus drąsioms, nebijančioms išsiskirti iš minios moterims. O labiausiai akį traukia nepaprasta angelų kolekcija, sukurta iš J’adore kvepalų buteliukų.
Aušra, yra sakoma, kad gyvenime atsitiktinumų nebūna. Jūs 13 metų gyvenote Airijoje. Ten sutikote žmogų, kurio pastūmėta ėmėtės kurti. Tikriausiai tai nebuvo spontaniška mintis. Galbūt vidinis noras išreikšti save per kūrybą jau seniai brendo Jumyse?
Esu dėkinga likimui, kad atsidūriau tinkamu laiku tinkamoje vietoje. Laimei, sutikau žmogų, kurio dėka drąsiai galiu sakyti, kad mano gyvenime įvyko stebuklas. Net nebūčiau susapnavusi, kad kada nors kursiu papuošalus.
Atvykusi į svečią šalį, nuomojausi kambarį viename name kartu su jauna, simpatiška moterimi. Abi labai greitai susidraugavome. Pokalbiai prie kavos puodelio įgavo tokį pagreitį, kad visos temos atrodė neišsemiamos. Vieno pokalbio metu ji prasitarė eisianti į karoliukų vėrimo kursus. Mane ši mintis taip pat sudomino, bet darbo grafikas nebuvo palankus kursams. Tad karoliukų vėrimo paslapčių mokiausi namuose padedama kambario draugės. Taip ir prasidėjo mano kūrybinis kelias.
Jūsų kuriamų papuošalų kolekcija – išties įspūdinga. Nerti vėriniai, įmantrūs auskarai, įdomių formų apyrankės, o kur dar kolekcija iš gintaro ir kiti modernistiniai aksesuarai. Be abejonės, šie papuošalai yra skirti išskirtinei, šiuolaikiškai, drąsiai, nebijančiai iššūkių, laisvai moteriai, kuriai stiliaus pajautimas nėra svetimas.
Noras būti neįprastu – visiškai įprastas. Atsipalaiduoti ir būti įprastu – štai kas iš tikrųjų neįprasta. Man visuomet patiko būti kitokiai, išsiskirti iš kitų. Net mokyklinę uniformą puošė man nertos apykaklės. Išskirtinumas kyla iš vidaus. Tai atsispindi ir mano kūryboje.
Dažnai mano klientės atneša savo mamų, močiučių senus sutrūkusius gintarinius karolius, traukia juos iš senų skrynių. Aš prikeliu juos naujam gyvenimui ir jie tampa šiuolaikiškais vėriniais. Tai ypatingai jautri kūryba.
Kai pirštuose laikau gintarus, jaučiu neapsakomą jausmą – šiluma užlieja visą kūną, o kartais akių kampučiuose suspindi ašara, bet ne liūdesio, o palaimos. Tokie vėriniai pulsuoja paslaptimi, kurios nauja gintarų šeimininkė nevisada žino.
Koks buvo pats pirmasis Jūsų sukurtas aksesuaras? Nuo ko prasidėjo „Aurimdesign“ istorija?
Viskas prasidėjo nuo kuklaus kaklo vėrinio iš malachito akmenėlių. Jį suvėriau paprasčiausia adata ir siūlu su čekiško biserio karoliukais. Tuomet kilo nenumaldomas noras kuo greičiau susipažinti su visu karoliukų parduotuvės asortimentu. Patekau į tikrą „rojų“, iš kurio nesinorėjo išeiti. Galva sukosi nuo spalvotų natūralių akmenų girliandų ir kitų širdžiai mielų smulkmenėlių, skirtų papuošalams gaminti. Per dešimtmetį pramyniau kelią į tą nedidelę krautuvėlę Dubline, įsikūrusią Liffey upės pakrantėje.
Kai kurie Jūsų kolekcijos papuošalai – vėriniai ant kaklo, auskarai, apyrankės yra tikslių, apvalių formų, primenančių spalvingas mandalas. Tai tarsi savotiški meno kūriniai, užburiantys savo spalvine gama. Kaip gimsta toks kūrinys?
Geriausias kada nors gautas komplimentas, kad „Aurimdesign“ papuošalų nesumaišysi su jokiais kitais. Jie turi savo stilistiką. Mano kuriamų papuošalų paletėje dominuoja ryški spalvų gama, vyrauja apvalios formos. Sakoma, kad keturkampės formos skleidžia konfliktišką energiją, tad kuo mažiau griežtumo, „smailių stogų“ ir „pilkų pelių“.
Ar prieš pradėdama kurti jau turite konkrečią viziją, koks papuošalas gims?
Pradėdama niekuomet nežinau tikslaus rezultato. Pradinė vizija nuvilnija tarsi per rūką. Tuo ir įdomus pats kūrybinis procesas. O jeigu klientė duoda man laisvą valią kurti, vizijos „kaunasi“ tarsi mūšio lauke. Užvaldo pliūpsnis tokių gerų emocijų, kad, regis, iš laimės nuo kėdės su vąšeliu rankoje pakilsiu į dausas.
Tuomet patogiai įsitaisau prie darbo stalo. Valandos tampa minutėmis, o laikas tiesiog ištirpsta erdvėje. Pati nuostabiausia draugija – tyla. Tai mano auksinis laikas, kurį galėčiau iškeisti tik į pasibuvimą su šeima.
Aksesuarų kolekcijoje akį traukia nuostabūs papuošalai su agatu. Kodėl pasirinkote būtent šį akmenį?
Agato akmuo – mano mėgstamiausias. Jis tarsi visas magijos pasaulis. Apvalios ar ovalo formos plokštelės užburia mane ir nebepaleidžia. Apnėrus ir įrėminus agato akmenis gimsta nuostabaus išskirtinio dizaino vėriniai.
Papasakokite plačiau apie kuriamus originalius plastikinius papuošalus.
Plastikiniai papuošalai – visiška naujiena. Tai mano dukrytės mintis. Kelias pirmąsias detales ji buvo sukūrusi ir lazeriu išpjovusi dar studijų laikais universiteto dirbtuvėse. Bet taip ir liko pamiršta. Neseniai atgaivinome šią idėją.
Plastikinius papuošalus labiausiai tinka segėti vasaros metu, paplūdimyje, taip pat mėgstantiems laisvalaikio, sportinį stilių. Dabar labai madingos ryškios, neoninės spalvos.
Neįmanoma nepastebėti išskirtinės Jūsų angelų kolekcijos. Tai puiki dovana gimus vaikeliui, krikštynoms, pirmajai Komunijai. Gražiame rėmelyje įrėmintas angeliukas tinkamas dovanoti vestuvių, gimtadienio, Kalėdų ar įkurtuvių proga. Kokia yra šių nuostabių angelų atsiradimo istorija?
Maždaug prieš septynerius metus „svaigau“ nuo kvepalų „J’adore“. Tiek savo turiniu, tiek buteliuko dizainu mane šie kvepalai tiesiog užbūrė. Nespėjus pabaigti vieno buteliuko, į eilę rikiuodavosi nauji, įvairių dydžių kvepalų buteliukai. Nežinau kodėl, bet aš jų neišmesdavau. Atėjo diena, kuomet savo aromatu šis kvapas manęs nebesvaigino. Delnuose vis pavartydavau tuščius buteliukus, bet išmesti juos nekildavo ranka. Ir vieną dieną tarsi žaibas iš giedro dangaus blykstelėjo į galvą mintis prikelti juos naujam gyvenimui – paversti angelais!
Buteliukų kamšteliai yra unikalaus dizaino, primena žmogaus siluetą su apdaru. Ir kita vertus, jau seniai mąstau apie aplinkos užterštumą, plastmasės perteklių visame pasaulyje. Tad kodėl nepanaudojus ir nesukūrus iš plastmasės meno? Taip ir gimė mano pirmieji angelai – iš J’adore kvepalų kamštelių.
Ar įmanoma iš šių kamštelių sukurti ir kaklo vėrinius?
Iš poros miniatiūrinių buteliukų (kartu su stikliniu pagrindu) sukūriau du kaklo vėrinius. Vienas iš jų puošia gerai žinomos Lietuvoje moters kaklą. Beje, ji pasipuošė juo ypatingos šventės proga. Antrasis vėrinys apsigyveno Airijoje. Buteliuko nesimato, o ir neįtartum, kad ant kaklo lyg ant sparnuotų sūpynių supasi kvepalų „J’adore“ pats mažiausias buteliukas.
Aušra, šiuo metu Jūs jau gyvenate Lietuvoje. Kas paskatino grįžti į gimtinę?
Su vyru į svečią šalį emigravome todėl, kad norėjome padėti dukroms įstoti ir baigti universitetus Jungtinėje Karalystėje. Bet visuomet žinojome, kad grįšime namo. Dukrų studijos jau baigtos, o šeimą aplankė dar vienas didelis džiaugsmas - gimė anūkėlė. Ji ir lėmė mūsų sprendimą grįžti. Aš jau pusantrų metų gyvenu Lietuvoje. Mano namai yra ten, kur širdis ir šeima. Mano namai - Lietuva.