Daromės vis sąmoningesni, kai galime, ekologišką, natūralų, nekenksmingomis sąlygomis pagamintą produktą renkamės ne tik maisto skyriuje, bet ir perkant drabužius ar grožio priemones. Gwyneth Paltrow įkurtas sveikatingumo portalas goop.com pasidalino įžvalgomis, nuo ko reikėtų pradėti, panorus savo grožio rutiną paversti švelnesne bei natūralesne.
DEZODORANTAS
Kaip ir kiti tradiciniai kosmetikos produktai, įprastiniai dezodorantai gali sudėtyje turėti endokrininę sistemą trikdančių, potencialiai kancerogeninių, toksiškų ingredientų, sintetinių aliuminio druskų. Blogiausia, kad tai turi tiesioginį kontaktą su viena svarbiausių mūsų kūno detoksikacijos zonų: pažastimis. Čia yra nemažai limfmazgių ir prakaito liaukų, o faktas, kad pažastų oda plona ir yra dažnai dirginama skutant, ją paverčia dar labiau pažeidžiama. Rinkitės natūralų produktą.
SAULĖS APSAUGA
Nuo saulės saugantis kremas yra viena geriausių visų laikų priešraukšlinių priemonių. Ironiška, kad cheminiai nuo saulės saugantys kremai yra vieni labiausiai odą dirginančių produktų grožio industrijoje. Be to, dauguma cheminių nuo saulės saugančių kremų vos po kelių valandų, praleistų saulės atokaitoje, pradeda silpniau veikti. Prisiminkite potenciliai endokrininę sistemą dirginančius ir kitus toksiškus ingredientus, esančius standartinėse tokių kremų sudėtyse, ir suprasite, kad geriau rinktis mineralinį kremą nuo saulės. Toks kremas ramina odą ir veikia iki tol, kol pasišalina gausiai prakaituojant ar maudantis.
ŠVEITIKLIS
Dauguma žmonių galvoja, kad ekologiška kosmetika yra mažiau veiksminga, nei cheminė, nors dažnai būna atvirkščiai. Taip yra dėl to, kad ji dažniausiai turi didesnį kiekį aktyvių ingredientų. Veiksmingą odos šveitiklį netgi galima pasigaminti namie, tad kam pirkti tokį, kurio sudėtinių dalių sąrašas yra iš dešimties eilučių?
BLAKSTIENŲ TUŠAS
Blakstienų tušo sudėtyje galima rasti ne vieną pavojingą ingredientą: šalutinių naftos produktų, sintetinių konservantų, – to, ko tikrai nenorėtumėme tepti šalia savo akių. Iš natūralių produktų gaminami blakstienų tušai vis tobulėja, nors kai kurie jų cheminiams vis dar nusileidžia išsilaikymo trukme, kiti jiems visiškai prilygsta.
LŪPŲ DAŽAI
Moksliškai įrodyta, kad suvalgome didelį kiekį to, ką tepame ant lūpų. Jei tai – cheminiai lūpų dažai, vartojame ingredientus, kurie nėra leidžiami naudoti maisto pramonėje: naftos produktus, sintetinius konservantus, aromatus. Jei norite paryškinti lūpas, kodėl to nepadarius su švarios sudėties lūpdažiu, – jų pasiūla vis didėja, belieka išsirinkti spalvą ir prekių ženklą.
ŠAMPŪNAS IR KONDICIONIERIUS
Sakoma, kad plaukų priežiūros produktai pasižymi ypač toksinų pripildyta sudėtimi: stiprūs kvapai, sulfatai, endokrininę sistemą trikdantys konservantai, potencialiai kanceroniniai plastifikatoriai yra dažni ingredientai. Jūs ne tik jais trinate savo skalpą, bet maudydamasi po dušu juos paskirstote po visą savo kūną. Įprastą šampūną ir kondicionierių pakeitusi į natūralios sudėties produktus, žengsite didelį žingsnį link chemikalų sumažinimo savo aplinkoje.
SAVAIMINIO ĮDEGIO KREMAS
Savaiminio įdegio kremas yra saugi alternatyva nesaugiam deginimuisi saulėje, jis garantuoja šiltesnį odos atspalvį. Deja, bet įprastiniai savaiminio įdegio kremai dažnai būna pripildyti sveikatai nepalankių ingredientų: parabenų, ftalatų, stiprių kvapų. Keiskite į švelnius, švarios sudėties kremus.
SERUMAS
Serumai, sukurti kaip aktyviausias ir į rezultatus orientuotas grožio rutinos žingsnis, dažnai būna pilni užpildų ir kitų ingredientų, sudarančių įspūdį, kad produktas veikia (pavyzdžiui, silikono, kuris sukuria akimirksniu švelnesnės odos įspūdį, bet iš tiesų odos neveikia, tik ją padengia).
KŪNO ALIEJUS
Kūno aliejai turi daug riebalų rūgščių, vitaminų, mineralų. Augaliniai aliejai teigiamai veikia odą ir sudėtyje neturi jokių konservantų, emulsiklių, sintetinių kvapų ar kitų sveikatai nepalankių ingredientų. Rinkitės 100 proc. natūralius aliejus, visada skaitykite jų sudėtis, nes net švarios sudėties aliejai gali būti „patobulinti“ sintetiniais kvapais.
MASKUOKLIS
Sunku patikėti, kokie toksiški ingredientai slepiasi šiuolaikinėje dekoratyvinėje kosmetikoje, nors švarios sudėties, ekologiškas produktas veiks ne mažiau veiksmingai, nei pagamintas iš cheminių medžiagų. Maskuoklius savo linijose turi dauguma natūralios kosmetikos gamintojų, tereikia išsirinkti.