Argano aliejus yra išgaunamas iš Argano medžio, o šis auga tik vienoje vietoje – pietvakarių Maroke. Jis gaminamas dvejais būdais: pirmasis būdas – riešutą prakirtus akmenimi, jo vaisius sumalamas iki tirštos pastos tekstūros, o aliejus išgaunamas iš šios masės. Antrasis būdas – šaltas spaudimas, paverčiantis aliejų tinkamu kulinarijai.
Šis aliejus (grožio pasaulyje kartais dar vadinamas „Maroko aliejumi“) pasižymi plačiu gerųjų savybių spektru, yra įrodyta, kad jis veikia jauninančiai. Jis turtingas vitaminu D, sočiosiomis rūgštimis, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, mažinti randus, aknę, egzemą. Taip pat jis gali būti naudojamas plaukams, aliejus juos atgaivina ir suteikia gyvybės.
Tiesa, visos gerosios savybės neįmanomos be ypač kokybiško aliejaus. Reikėtų pirkti sertifikuotus produktus iš patikimų gamintojų, tik 100 proc. natūralų argano aliejų arba priemonę su šiuo aliejumi esančiu ingredientų lentelės viršuje. Tam, kad išvengtumėte odos suerzinimo, venkite produktų, kuriuose yra sintetiniu kvapų.
Nors mums argano aliejus žinomas ne taip ir seniai, marokietės jį naudoja jau tūkstančius metų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl į savo grožio rutiną verta įtraukti „skystąjį auksą“.
Jis drėkina odą
Argano aliejus plačiausiai naudojamas kaip drėkiklis. Štai kodėl jis randamas kremuose, losjonuose, plaukų kaukėse. Kadangi aliejus pasižymi kaip vitamino E šaltinis bei turi sočiųjų rūgščių, jis sausą odą veikia ypač drėkinančiai. Naudokite kaip odos drėkiklį, įlašinkite į mėgstamas veido kaukes, šveitiklį ar netgi toniką.
Jis padeda susigerti kitiems produktams
Ryte bei vakare nupraustą veido odą patepkite argano aliejumi. Jis greitai įsigers ir padės tai padaryti kitiems po jo naudojamiems produktams, pavyzdžiui, kremui ar serumui. Dėl sudėtyje esančios oleino rūgšties, argano aliejus gali pagerinti odos pralaidumą ir padėti kitiems ingredientams geriau prasibrauti pro jos apsauginį barjerą.
Jis tinka įvairiems odos tipams
Kad ir koks bebūtų jūsų odos tipas, rasite aliejų, kuris jums tiktų. Sausai odai pasitarnaus drėkinančios jo savybės; argano aliejus nėra riebus ir neužkimš net porų, balansuos riebalų išsiskyrimą; 100 proc. natūralus aliejus tiks ir jautriai odai, tiesa, prieš naudojant, išmėginkite ant nedidelio odos ploto.
Jis turi priešraukšlinių savybių
Argano aliejuje esančios omega riebalų rūgštys gali padėti sustiprinti odos audinius ir apsaugoti nuo atsirandančių raukšlių. 2014-aisiais atliktas tyrimas parodė, kad moterys, kurios argano aliejų ne tik tepė ant odos, bet ir jį vartojo, pagerino savo odos galimybes išlaikyti vandenį, o tai yra labai svarbu norint sumažinti matomus amžiaus ženklus. Jei ieškote produkto su ypač stipriomis priešraukšlinėmis savybėmis, dairykitės tokio, kuriame yra ir argano aliejaus, ir keramidų.
Jis gali pasitarnauti plaukų grožiui
Argano aliejus yra gausus atioksidantų ir riebiųjų rūgščių, o tai gali padaryti stiprią įtaką jūsų plaukų grožiui. Antioksidantai naudingi dažytiems plaukams, mat apsaugo nuo spalvos pigmento praradimo. Aliejumi galima patepti plaukų galus arba juo suvilgius delnus perbraukti per visą plaukų ilgį. Riebalų rūgštys gali pasitarnauti skalpui, o sveiki plaukai neįmanomi be sveiko skalpo. Tiesiog delnuose sušildykite kelis lašus argano aliejaus ir juos įmasažuokite į savo plaukus – nuo šaknų iki galiukų.