Kas vyksta su oda, kai ji negauna gyvybės šaltinio – švaraus deguonies?

Kaip praneša Pasaulinės sveikatos organizacija (PSO), užterštas oras šiandien kelia didžiausią ekologinę riziką sveikatai.

Papilkėjusi, jautri ir greičiau senstanti mūsų oda yra ryškus pavyzdys, kad kenčiame nuo oro taršos. „Biologique Recherche“ ekspertų centro specialistai atskleidė, kas padeda apsaugoti odą nuo taršių medžiagų ir patvirtino, kad ilgalaikė priežiūra gali atitolinti odos senėjimą.



kosmetika
kosmetika
Gamintojo nuotr.



Kaip atpažinti, ar odai trūksta deguonies?


Tebesitęsiantis šildymo sezonas, nutirpęs sniegas, įsivyravę sausesni ramūs orai ir į aplinką išmetami automobilių teršalai – tai geriausios sąlygos aukštam užterštumui ir didelei kietųjų dalelių koncentracijai ore. Kai kurios kenksmingos dalelės yra net 20 kartų mažesnės nei mūsų odos poros, todėl gali be vargo į jas įsiskverbti, sutrikdyti epidermio kvėpavimą ir sukelti oksidacinį stresą, dėl kurio sutrinka odos ląstelių veikla. Negana to, mūsų namuose kenksmingų medžiagų gali būti 2–5 kartus daugiau nei aplinkoje.


Prancūzų kompanijos „Biologique Recherche“ ekspertų centro kosmetologė G. Dranginytė pastebi, kad dėl to didmiesčių gyventojų oda dažnai yra blyškesnė ir praradusi švytėjimą. Tokios odos būklės priežastys − ir šiuolaikiniam gyvenimui būdingas stresas ar poilsio stoka, ir aplinkos tarša.


Miestų gyventojai dažniau skundžiasi dermatozėmis, dermatitais ar egzemomis. Užteršta aplinka skatina vystytis aknę arba sukelia jos paūmėjimus. Taip pat tai lemia odos dehidrataciją, silpnėja apsauginis barjeras, todėl kenksmingos medžiagos lengviau pasiekia odos ląsteles ir pagreitina odos senėjimą. Pastebima, kad, pavyzdžiui, didmiesčiuose, kur oro užterštumo lygis didžiausias, gyvenančių moterų raukšlės yra gilesnės.



kosmetika
kosmetika
Gamintojo nuotr.



Šiuolaikinė pagalba – prisotinimas deguonimi


Šių dienų grožio industrija yra sukūrusi daugybę galimybių, kaip spręsti įvairias odos problemas. Norint užkirsti kelią odos ligoms ar senėjimui, kurį skatina oro tarša, siūloma pasitelkti alternatyvius būdus. Šiandien tai gali būti ir odos prisotinimo procedūros deguonimi.


Po tokių procedūrų klientai iškart pastebi, kad oda yra gaivesnė ir švytinti. Speciali masažinė technika leidžia išgauti odos pakėlimo (liftingo) efektą. Kadangi suaktyvėja kraujotaka, oda kvėpuoja, pradingsta pilkas atspalvis. Tokią pagerėjusią būklę naudojant specialius produktus vėliau galima palaikyti ir namuose.


Į didėjančią oro taršą reaguodamos didžiosios grožio kompanijos pasauliui jau pristatė veiksmingus sprendimus, kuriais galima pasinaudoti ne tik specialistų kabinetuose, bet ir namuose. Štai „Biologique Recherche“ sukūrė deguonies įsisotinimo kompleksą ir juo papildytą odos priežiūros produktų liniją „VIP O2“. Atlikti testai rodo, kad deguonies kompleksas stimuliuoja ląstelių kvėpavimą. Jį taikant, visą darbą odos ląstelėse atlieka molekulė, kuri odai deguonį teikia tokiu pačiu principu, kaip tai daro deguonį į kraują pernešantis hemoglobinas. Toks ląstelių prisotinimas skatina jų veiklą, atkuriama odos drėgmė ir apsauginė barjerinė funkcija. Tai didina odos atsparumą taršai ir atitolina senėjimą.



kosmetika
kosmetika
Gamintojo nuotr.



Trys lemiami odos priežiūros žingsniai


Jei oda atrodo išsękusi ir papilkėjusi, atkreipkite dėmesį, ar teisingai odą valote, ar pašalinate ne tik makiažo priemones, bet ir kenksmingas medžiagas, per visą dieną susikaupusias epidermio paviršiuje.


Tinkamai valant odą galima padaryt labai daug – atkurti natūralų švytėjimą ir skaistumą. Šiandien jau galima įsigyti ir namuose naudoti valomųjų grožio priemonių, kurių tikslas būtent aprūpinti odą trūkstamu deguonimi. „Biologique Recherche“ valomasis pienelis iš naujosios „VIP O2“ linijos, kurio sudėtyje yra anksčiau minėtasis deguonies įsisotinimo kompleksas, yra būtent tokia veiksminga naujiena.


kosmetika
kosmetika
Gamintojo nuotr.



Antras žingsnis – įsitikinkite, ar jūsų kasdienis kremas arba veido kaukė kovoja su užterštumu, ar padeda sulaikyti kenksmingas medžiagas ir detoksikuoja odą. Atkreipkite dėmesį į perkamų priemonių sudėtį. Pavyzdžiui, ieškokite tokių medžiagų kaip jūros egzopolisacharidas. Ši veiklioji medžiaga gali sukurti „naujos odos“ efektą atkurdama pagrindines paviršinio odos sluoksnio epidermio funkcijas. Geresniam deguonies įsisavinimui padeda perfluordekalinas, kuris atlieka be galo svarbų darbą – nuneša deguonį ląstelėms ir veikia tarsi hemoglobinas kraujyje.

Baigiamasis žingsnis, kuris bus tarsi neįveikiamas skydas taršioms dalelėms ir laisviesiems radikalams – veido serumas. Naudodami specialų su oro tarša kovojantį serumą, neleisite į odą įsiskverbti kenksmingoms dalelėms. Taip pat svarbu, kad serumas būtų praturtintas antioksiduojančiomis medžiagomis, kurios apsaugo odą nuo oksidacinio streso.


Išsiaiškinę, kas vyksta su oda, kai jai trūksta deguonies, grožio industrijos specialistai atsakė į daugybę mūsų klausimų – kodėl oda atrodo papilkėjusi, o paakiai patamsėję, kodėl nepavyksta visiems laikams išsigydyti aknės ar kamuoja rimtesnės odos ligos? Prisiminusi, ką reiškia kvėpuoti tyrą deguonį, oda ir vėl apdovanos jus savo gyvybingumu.




Užsakymo nr.: PT_54852

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis