Tačiau, pasak Vilniuje esančios „PM studijos“ įkūrėjų, ilgalaikio makiažo meistrių Romos Žilionytės ir Lilijos Šmeliovos, kad rezultatu netektų nusivilti, reikia atlikti namų darbus.
Permanentinis, ilgalaikis kontūrinis, mikropigmentacija ar tatuažas?
Kadangi permanentinis makiažas dabar ypač populiarus, ima atrodyti, kad jo technikų – daugybė. Kaip yra iš tikrųjų? „Ilgalaikis kontūrinis, mikropigmentacija, tatuažas – visa tai permanentinio makiažo sinonimai, kurie reiškia tą patį“, – teigia meistrė L. Šmeliova.
„Paprastai tariant, permanentinis makiažas – tai kosmetologinė procedūra, kurios metu į odą įvedamas pigmentas. Tuomet šis pigmentas, priklausomai nuo odos tipo, išsilaiko apie 1-2 metus ar net ilgiau. Dar vienas dalykas, kodėl toks makiažas tampa vis populiaresniu, – jis nėra skausmingas, nes adatiniu aparatu pigmentas patenka tik į apatinį epidermio sluoksnį“, – patirtimi dalijasi meistrė R. Žilionytė.
Ką rinktis?
Pagrindinės antakių permanentinės technikos yra šios:
Tušavimo. Tokiu būdu kuriami itin ryškūs antakiai. Būtent ši technika buvo itin populiari prieš kelerius metus, kai buvo madingi nenatūraliai atrodantys antakiai.
Šešėliavimo technikos esminis principas yra tai, kad iš tamsaus tono pamažu pereinama į šviesesnį, to paties atspalvio toną. Pasitelkus šį metodą antakiai atrodys natūraliai, o ir ryškesnių antakių gerbėjoms tai yra puikus sprendimas, nes jis nesukurs rėminimo įspūdžio, kaip neretai įvyksta su tušavimu.
Šiuo metu populiari ir ombre technika, kuri labai panaši į šešėliavimą. Pagrindinis skirtumas – yra pasitelkiama ne viena spalva, daromas jų perėjimas. Neretai dar naudojama plaukelių technika. Tokiu atveju aparatu arba ranka kuriamas plaukelių augimo efektas.
Na, ir, žinoma, verta paminėti ir kombinavimo techniką – jos metu jungiami skirtingi permanentinio makiažo metodai, atsižvelgiant į klientės poreikius, odos būklę ir pan.
Svarbu pažymėti, kad odos tipas lemia, po kiek laiko procedūrą gali tekti kartoti. Preliminarus laikotarpis yra apie 1-1,5 metų. Tačiau sausos odos savininkė gali grįžti ir po 2 metų, o riebios, porėtos odos savininkei gali tektl sugrįžti ir po nepilnų metų“, – apie tai, kaip skirtingai kuriami antakiai, pasakoja L. Šmeliova.
Specialistė priduria, kad tai tik dalis permanentinio makiažo galimybių. Galima pasidabinti ilgalaikėmis strėlytėmis vokų zonoje, sukurti pieštuko linijos efektą, pasidailinti lūpas.
Pasidomėti rezultatu
Renkantis specialistą rekomenduojama peržiūrėti meistrų darbų pavyzdžius ir įvertinti, ar jų stilius yra priimtinas. Ypač rekomenduojama atkreipti dėmesį, kaip atrodo sugiję antakiai, lūpos. Nes iškart po procedūros dauguma atvejų atrodo gerai, tačiau tik po kurio laiko galima išvysti, ar darbas iš tiesų buvo atliktas kokybiškai.