Alergija saulei – ne nuosprendis!

Ar turintiesiems alergiją saulei reikia visiškai vengti saulės?

„Sveiki, pastebėjau, kad svetainėje moteris.lt spausdinate straipsnius, kuriuose gydytoja kosmetologė pasakoja, kaip protingai mėgautis saulės voniomis. Norėčiau paprašyti: ar nebūtų galima gydytojai perduoti ir mano klausimą?

Man – 33 metai, nuo paauglystės mėgau maudytis jūroje, degintis paplūdimyje. Tačiau gal prieš 5 metus šis mano malonumas baigėsi. Vos pabuvus saulėje kelias valandas, ant mano kūno vienas po kito atsiranda nedideli bėrimai, jie peršti, juos niežti. Kuo ilgiau būnu saulėje, tuo labiau mane beria ir jaučiu nemenką diskomfortą. Šeimos gydytoja man diagnozavo alergiją saulei ir patarė visiškai vengti saulės.

Vis tik noriu išgirsti dar vieno mediko nuomonę: ar aš tikrai nebegaliu mėgautis saulės voniomis? Niekada? Saulę labai mėgstu ir jos vengimas man yra labai didelė netektis. Pagarbiai, Sofija“

Apie šią problemą, apie alergiją saulei nutarėme pakalbėti su gydytoja kosmetologe Evelina Sinkevičiene.

Sakykite, alergija nuo saulės – įgyjama?

Kaip ir visos alergijos, tai yra nenormalus atsakas į kažkokį dirgiklį. Šiuo atveju, – į saulę. Dažniausiai tai reiškia, kad kažkada buvo „padauginta“ saulės vonių, papiktnaudžiauta ir, deja, nenaudotos apsaugos nuo saulės priemonės.

Kaip alergija saulei pasireiškia?

Dažniausiai – smulkiu bėrimu. Tai yra nedideli raudoni taškeliai, kurie ant odos atsiranda tarsi plėmais, dėmėmis. Ir, be abejonės, kaip ir kiekvienu sudirgintos odos atveju, ją niežti, tempia, norisi liesti, kasyti. O taip pat norisi ją nuraminti, palepinti.


Jei tokiems žmonėms nustatoma alergija saulei, ar jie pasmerkti gyventi be jos? Jie nebegali nuvažiuoti į paplūdimį?

Tokie žmonės turi būti maksimaliai atsakingi ir atsargūs. Jie nėra pasmerkti, nes rinkoje yra specialių produktų, skirtų asmenims, turintiems alergiją saulei. Tos priemonės leidžia šiems žmonėms būti saulėje, tačiau, žinoma, būtina saugotis aštriausios saulės. Tai yra, jiems rekomenduojama mėgautis saulės spinduliais ryte ir gerokai po pietų siekiant gauti kuo mažiau tiesioginių ir stiprių saulės spindulių. Ir, be abejo, jie privalo naudoti specialias priemones nuo saulės.

Sakykite, ar daug žmonių kenčia nuo alergijos saulei?

Ši alergija nėra labai dažna, tačiau jos atvejų daugėja – kaip ir visų kitų alergijų.


Sulaukėme laiško iš skaitytojos ir domimės – ar šios apsaugos priemonės alergiškiems žmonėms seniai yra rinkoje?

Tikrai neseniai, gal dveji treji metai. Šių specialių priemonių sudėtyje yra veiksmingas sudedamųjų dalių kompleksas iš augalinės kilmės medžiagų. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad tai apsaugo nuo alergijos saulei. Antioksidanto ir likochalkono derinys stiprina pačios odos apsaugą nuo laisvųjų radikalų, kas yra vienas didžiausių alergijos saulei dirgiklių, sistemą. Taip sumažinamas odos polinkis neigiamai reaguoti į saulės poveikį.

Kokių dar patarimų turėtumėte alergiškiems žmonėms?

Alergiją turintieji apsaugos priemones nuo saulės (kaip ir visas kitas saugos priemones) turėtų tepti likus pusvalandžiui iki pasirodant saulėje. Tai reiškia, kad išsitepti reikia dar būnant namuose, o ne į paplūdimį nuėjus.

Ir, kaip minėjau, būtina vengti aktyviausios saulės.

Na o pajutus pirmuosius alergijos požymius, reikėtų slėptis pavėsyje?

Taip, žinoma, kaip ir bet kokią alergiją patyrus reikia nutraukti kontaktą su alergenu. Tačiau jei žmogus atsakingai naudos apsaugos priemones, pakankamai dažnai teps, ši problema neturėtų jam kilti. Svarbiausia nepamiršti, kad nepakanka pasitepti vieną kartą ir nerodyti saulei nepridengtos ir neapsaugotos odos.

Ačiū už suteiktą viltį kenčiantiesiems nuo alergijos saulei.

Užsakymo nr.: PT_78037677

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis