Riebaluojasi plaukai: ar būtina kasdien plauti?

Kasdienis plaukų plovimas, džiovinimas, sušukavimas atima bent 15 min. brangaus laiko ryte. O juk taip norisi bent kelias minutes ilgiau pamiegoti ar ramiai, neskubant išgerti arbatos, paruošti pusryčius šeimai, pasimankštinti.

Kokia galėtų būti išeitis, kad nereiktų kasdien gaišti brangaus laiko tvarkant neklusnius ar riebaluotus plaukus, o rezultatai dėl to nenukentėtų? Ieškantis randa.

Šia tema kalbiname ekologiškos kosmetikos „Marmozel.lt“ kūrėją Vilmą Žmakovą ir klausiame: ar tikrai, jei plaukai greitai riebaluojasi, vienintelis sprendimas – kasdien juos plauti?

Vilma Žmakova
Asmeninio albumo nuotr.

„Kuo dažniau plausite, tuo labiau riebaluosis, nes nei galvos odai, nei plaukams nepatinka putokliai, jie turi šarminį pH, o mūsų oda – neutralų/ rūgštinį. Žalodami natūralų pH verčiame galvos odą gintis – išskirti daugiau riebalų arba sausėti, pleiskanoti. Ir taip – be galo. Normalu, nors miestiečiui sunkiai suvokiama galvą trinkti kartą per savaitę. Daugelis juk taip ir augome. Ir buvome švariomis galvomis“, – pastebi pašnekovė.

Vis populiarėjant sveikai gyvensenai, atsiranda skatinančiųjų plaukus plauti labai retai arba šampūnus pakeisti natūraliais plovikliais: kiaušinio tryniu, moliu, soda, citrinų sultimis, alijošiumi ar medumi, miltais, rupia duona ir pan. Skamba keistai? Tuomet prieš pirkdami šampūną pasidomėkite jo sudėtimi. Alternatyvių, t.y. švelnių, odą ir plaukus tausojančių, šampūnų jau yra. Švelnių, iš natūralių augalinių putoklių sukurtų šampūnų, kitaip nei masinės gamybos šampūnų, sudėtyje nėra agresyvių putoklių (sodium lauryl sulfatų (SLS)), kurie džiovina galvos odą, plaukus, net sukelia sveikatos sutrikimus; jie papildomai yra praturtinti augaliniais aliejais, ekstraktais ir drėkikliais.

„Įsigiję švelnų natūralų šampūną pasistenkite bent viena diena rečiau trinkti galvą. Jūsų plaukai tikrai atsidėkos stiprumu, žvilgesiu. O ir sutaupysite“, – tęsia pašnekovė. Naudojant kokybišką šampūną nereikia plaukų balzamo, nes jis nesausina plaukų, net juos sutepa ir apsaugo. Natūralūs šampūnai draugiški ir žmogui, ir gamtai. Jie atitinka Ecocert (vienas populiariausių ekologišką kosmetiką sertifikuojančių standartų) reikalavimus ir net negriaužia akių, todėl puikiai tinka ir vaikams.

Plaukite galvą ar bent jau perskalaukite vėsesniu vandeniu. Idealu – su trupučiu citrinos sulčių ar acto – rūgštinei plauko ir odos pH terpei atkurti. Svarbu atkurti apsauginį paviršinį plauko sluoksnį, užtikrinti pakankamą drėgmės kiekį ir sveikiau gyventi, kad plaukai būtų tinkamai maitinami iš vidaus. Jei plaukai sausi, pažeisti, rinkitės ne tik natūralų šampūną, bet ir natūralų balzamą (kondicionierių) ar augalinę plaukų kaukę. Plaukai taps daug gyvybingesni ir lengviau prižiūrimi. Vertingiausi plaukų aliejai – kokosų, simondsijų, avokadų, ricinos, saulėgrąžų ir kiti. Eteriniai aliejai – rozmarinų, levandų, kvapiųjų šalavijų, ramunėlių, pačiulių, vetiverijų, kvapiųjų kanangų ir kiti.

Sutepti natūraliais aliejais plaukai saugo drėgmę plauko viduje, todėl nesišiaušia, nelūžinėja, tampa švelnūs, glotnūs, blizgūs, lengvai iššukuojami, padidėja plaukų apimtis. Naudojant nenuplaunamą plaukų balzamą plaukai visą dieną būna apsaugoti nuo dulkių, saulės spindulių, sauso oro. Svarbu, kad šis būtų natūralus, drėkintų ir lengvai maitintų plaukus. Dažniausiai toks balzamas turi ir apsaugą nuo UV spindulių.

Išplovę galvą švelniu šampūnu lengvai nusausinkite plaukus (nevelkite rankšluosčiu) ir paskirstykite nedidelį kiekį plaukų balzamo, kurio nereikia nuskalauti. Plaukai bus tinkamai pamaitinti, sudrėkinti, apsaugoti. Tai užtikrins glotnumą, blizgesį, gerą kritimą.

Norėdamos plaukus pamaitinti iš vidaus, valgykite daug žalių daržovių, vaisių, uogų. Juose gausu vitaminų A, E, C, veikiančių kaip antioksidantai, kurie saugo odą, plaukus, visą kūną nuo ankstyvo senėjimo.

„Plaukai augs greičiau, bus stiprūs, gyvybingi, jei nepamiršite kartkartėmis save ar savo atimą paglostyti, pamasažuoti galvą, pašukuoti plaukus. Taip dovanosite ne tik sveikatą, bet ir šilumą, dėmesį, kurio skubantis miesto žmogus ilgisi visų labiausiai“, – baigia pokalbį natūralių priemonių plaukams kūrėja Vilma Žmakova.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis