Celiulitas sukuria iškilimus ar „apelsino odelės“ iliuziją ant odos paviršiaus. Dažniausiai ant klubų, šlaunų ir kojų. Tačiau jis taip pat gali būti randamas ant pilvo, viršutinės rankų dalies ir krūtinės zonoje. Celiulitą dažnai lydi strijos. Tai gali būti susiję su kraujo apytakos problemomis, patinimu ir vandens kaupimusi (edema), nors nei viena iš šių problemų nėra pageidaujama. Celiulitas nėra pavojingas, tačiau kartais gali būti vadinamas kosmetine problema. Be to, jis yra kitų kūno problemų indikatorius ir tikrai nėra geros sveikatos ženklas.
Celiulitas nėra tik apkūnių žmonių problema, net ir labai lieknos moterys dėl jo kankinasi. Su tuo susiduria ir super modeliai ir olimpiniai sportininkai.
Kas sukelia celiulitą?
Problemos priežastys yra daugialypės. Anatomiškai ir struktūriškai celiulitas atsiranda dėl pluoštinių jungiamųjų dalių, sudarytų iš kolageno, kurios jungia odą su po ja esančiu raumenimi, pakitimų.
Kai riebalų ląstelės padidėja, jos stumiasi į viršų, link odos, kas vėliau sukuria nelygų odos paviršių. Celiulitas neatsiranda per naktį, tai ilgas procesas, ateinantis per keletą metų, ne mėnesių. Svorio priaugimas ir kūno riebalų kiekio padidėjimas taip pat gali lemti celiulito formavimąsi.
Didelė celiulito formavimosi problema – tai hormonas estrogenas. Jis ir kiti faktoriai, tokie kaip sporto trūkumas, dehidratacija, gali lemti svorio augimą, vandens kaupimąsi, prastą kraujo tekėjimą ir dėl to, galiausiai, atsiranda celiulitas.
Riebalų ląstelės yra sugadintos
Bendrąja prasme tai reiškia, kad riebalų ląstelės nedirba tinkamai. Toksinai turėtų būti pašalinti iš jūsų kūno sistemos kepenų dėka. O kai kepenys yra perkrautos, jos negali tinkamai atlikti savo darbo. Tuomet toksinai iš maisto ir aplinkos yra stumiami atgal į kraujotaką, kur riebalų ląstelės juos absorbuoja. Tai reiškia, kad norėdamas absorbuoti didelį pesticidų ir toksinų kiekį, kūnas turės sukurti daugiau riebalų ląstelių, kurios absorbuos toksinus ir išvalys atliekas.
Šie toksinai randa savo kelią į riebalų ląsteles, yra kaupiami ląstelės membranoje, todėl ši tampa kieta ir nepralaidi, o riebalų deginimas tampa sunkesnis. Paprastai riebalų ląstelės yra gražios ir glotnios, tačiau kai tik kenksmingi toksinai patenka į ląstelę - ji deformuojasi. Tai ir yra tie iškilimai ir gumbeliai odos paviršiuje.
Mankštinimasis yra svarbus faktorius, nuo kurio priklauso, ar jūs turėsite celiulitą. Kuo daugiau sportuosite, tuo mažesnė tikimybė, kad jis atsiras.
Netrūksta įrodymų, teigiančių, jog genetika taip pat yra labai svarbi ir lemia, ar jūs turėsite celiulitą ir, svarbiausia, kurioje vietoje. Pažiūrėkite į savo artimiausius šeimos narius ir jei jie turi celiulitą, didelė tikimybė, kad jūs jį turėsite toje pačioje vietoje.
Kaip mums to atsikratyti?
Tabletės ir kremai celiulito neišnaikins. Taigi, mielos moterys, nešvaistykite tam savo pinigų. Štai 3 būdai kaip atsikratyti celiulito:
1. Detoksikuokite savo riebalų ląsteles, pakeisdamos savo mitybos įpročius
Geriausias būdas, kaip atsikratyti toksinų, kurie turi didelę įtaką celiulito susidarymui, yra detoksikacija. Jums reikia nenatūralius, perdirbtus produktus pašalinti iš mitybos raciono. Taigi meskite lauk saldumynus, šokoladus, keptą maistą ir gazuotus gėrimus, o rinkitės natūralius vaisius ir daržoves, geros kokybės angliavandenius ir liesą mėsą. Taip pat gerkite daug vandens! Tai padės detoksikacijos procesui ir išvalys visus toksinus iš jūsų kūno.
Vienas dalykas, kurį turime prisiminti, yra tas, kad toksinai patenka į mūsų organizmą ne tik per maistą. Toksinai taip pat patenka per alkoholį, kvepalus, makiažą, valymo produktus ir t.t. Dėl to, kai galite, stenkitės naudoti aplinkai draugiškus, savo sudėtyje toksinų neturinčius produktus.
2. Daugiau mankštinkitės
Celiulitas yra dažnesnis apatinėje kūno dalyje. Ten yra apie 90 raumenų, kurie tik ir laukia, kuomet bus sustiprinti ir palyginti. Deja, piliulės ir kremai neatakuoja celiulito nuo pat šaknų, bet sportas tai padarys. Gerai apgalvota ir subalansuota sporto programa tikrai padės atsikratyti celiulito.
Geros kokybės kardio ir pasipriešinimo pratimai yra geriausias būdas norint pagerinti cirkuliaciją probleminėse zonose. Rinkitės pratimus, skirtus toms vietoms, kuriose celiulitas egzistuoja. Pratimai pečiams tikrai nepašalins celiulito nuo jūsų šlaunų. O antai pritūpimai, pratimai sėdmenims, įtūpstai – netiesiogiai, bet padės.
Pratimai yra skirti skatinti geresnį kraujo tekėjimą, deguonies patekimą į audinius ir stimuliuoti aplink esančius raumenis. Tam, kad pasiektum savo tikslą, stenkitės sportuoti 3-5 kartus per savaitę, tačiau taip pat svarbu yra ir leisti kūnui tarp treniruočių pailsėti.
3. Masažuokitės
Tiesiog masažuojant labiausai celiulito paveiktas zonas, gali sumažėti celiulito ryškumas. Kaip tik dėl to kartais atrodo, kad kremai šiek tiek padeda, tačiau tam tiks paprasčiausias masažo aliejus, o ir pigiau bus. Jums nereikia jaudintis dėl prabangių SPA procedūrų – daugelį dalykų galite padaryti pati ar paprašyti savo partnerio ar vyro – jis tikrai bus laimingas!
Toksinai iš mūsų kūno yra pašalinami per limfinę sistemą, todėl spaudžiant raumenis stimuliuojama kraujo ir limfos apytaka. Tai padeda limfinei sistemai išvaryti giliai susikaupusius toksinus iš jūsų kūno. Masažuokite sukamaisiais judesiais ir įsitikinkite, kad nespaudžiate per stipriai, nes dėl to gali atsirasti mėlynės.
Taigi štai 3 patarimai norint išvaryti celiulitą iš jūsų kūno. Ir jeigu tinkamai jais pasinaudosite, celiulitas turėtų išnykti per ateinančius kelis mėnesius ar metus, turėtumėte pastebėti pagerėjimą jau per kelias savaites.
Atminkite, jog kuo ilgiau ši problema egzistavo - tuo ilgiau užtruks jos atsikratyti. Todėl jei reikės - būkite kantrios, o jei to nedarysite, gaila, bet situacija laikui bėgant pablogės. Nieko nedaryti yra blogiausia. Stabdykite tai, kol dar nevėlu, kuo galima greičiau – tai geriausia strategija.