Ką daryti, kad veidas nesudribtų?

Apatinė veido dalis, dar kitaip vadinamasis „jaunystės“ kampas (1 pvz.) ir taisyklingas kaklo fiziologinis linkis (2 pvz.) yra jaunystės atspindys.


Įsivaizduokite tokią situaciją: vasara, einate gatve ir kitoje jos pusėje matote moterį, kuri yra toliau nei Jūs. Susimąstote, kokio ji galėtų būti amžiaus. Veido iš arti nematote, bet akivaizdu, jog moteris „pasitempusi“, laikysena taisyklinga, kaklas dailus. Patys to nesuvokdami, šią moterį „pajauniname“. Priartėję arčiau - tiek, kad atskiros veido dalys nematomos, ir matome, kad veido ovalas nedeformuotas, moteris turi taisyklingą apatiniojo žandikaulio liniją. Patys to nesuvokdami, vėl šią moterį „pajauninsime“. Nuspręsime, jog ji jauna, nesvarbu, kad veide išvysime raukšles aplink akis ar kaktoje.


Kaip deformuojasi kaklas, išsiaiškinsime vėliau, o dabar pažiūrėkime, kaip senėjant keičiasi apatinė veido dalis. Pagal apatinį žandikaulį yra išsidėstę nemažai raumenų. Pagrindiniai, nulemiantys odos pertekliaus atsiradimą ir „jaunystės“ kampo išnykimą, yra burnos kampo nuleidžiamasis, žandinis bei kramtomasis.




Pagal tai, kaip deformuojasi kramtomieji raumenys, yra skiriami du pagrindiniai veido senėjimo tipai: pirmasis ir antrasis.


Pažiūrėkime, koks procesas vyksta pirmo biomechaninio veido senėjimo tipo metu. Kramtomasis raumuo tvirtinasi prie apatiniojo žandikaulio ir, raumeniui spazmuojantis, jis pakyla į viršų, kartu su savimi pritraukdamas ir apatinįjį žandikaulį. Tapusi nereikalinga oda krenta žemyn, formuojasi vadinamieji „buldogo skruostai“.





Antrojo biomechaninio veido senėjimo tipo metu vyksta priešingas procesas. Kramtomasis raumuo patologiškai išsitempia ir „stumia“ apatinįjį žandikaulį pirmyn ir į viršų. Šiuo atveju veido apatiniosios dalies apdribimai yra mažesni, dažnai jų visai nebūna, tačiau stipriai spazmuojasi žiedinis burnos raumuo, kas pasireiškia siauromis lūpomis ir raukšlėmis aplink jas bei smakras „riečiasi“ į viršų.




Kiti du, aukščiau paminėti raumenys (burnos kampo nuleidžiamasis ir žandinis) taip pat spazmuojasi, sutrumpėja, dėl to oda lūpų kampučiuose sukrenta.




Ką mes galime padaryti? Žinoma, reikia subalansuoti deformaciją nulėmusius raumenis. Pradėkime nuo žandinio ir burnos kampo nuleidžiamojo.


Žandinis raumuo


Viena iš raumenų atpalaidavimo technikų vadinasi “Prakeliavimas”. Ji atliekama sukamaisiais judesiais masažuojant raumenį nuo jo pradžios iki pabaigos.


Kaip tai padaryti



Suimkite žandinį raumenį. Rodomuoju pirštu, esančiu šalia lūpos kampučio, sukamaisiais judesiais pradėkite „keliauti“ link tolimesnio piršto, t.y link žandinio raumens pabaigos.



Tą patį pakartokite su burnos kampo nuleidžiamuoju raumeniu.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis