Odos niežulys – gana dažnai sutinkamas nemalonus reiškinys, sukeliantis norą kasyti pažeistą odos lopinėlį. Niežulys gali būti aštrus ar chroniškas, vietinis (juntamas vienoje vietoje) ar visaapimantis.
Pats savaime niežėjimas nėra liga – tai tik vienas simptomas iš odos ligų, vidaus organų ar sutrikusios nervų sistemos veiklos. Vienok stiprus niežulys gali žmogui sukelti nemenkų kančių. Kartais sunkiau iškęsti niežulį nei skausmą.
Kasymasis tik sustiprina niežulį, paraudimą ir odos uždegimą. Į pažeistą vietą gali patekti infekcija ir sukelti pūlingus susirgimus.
Niežulio kilmės priežastys
Labiausiai paplitusios niežėjimo priežastys:
* Odos sausumas
* Infekcija, pakenkianti viršutinį odos sluoksnį (pvz., folikulitas),
Kontaktinis, alerginis ar atopinis dermatitas – alerginės organizmo reakcijos į tam tikrus medikamentus, chemines medžiagas, augalus, vabzdžių įkandimus ir t.t.
* Bėrimo lydimas niežulys yra vienas iš vaikiškų infekcijų požymių (vėjaraupiai, tymai).
* Parazitų sukeltos infekcijos, pavyzdžiui, utėlių (dažniausiai plauokuotos dalies niežėjimas), odos erkučių (kai jos juda odoje), spalinės (sukelia stiprų niežėjimą prie išeinamosios angos).
* Lytinių organų niežėjimas dažniausiai konstatuojamas moterims. Diskomfortą sukelia baltosios, kandidozė, trichomonozė, šlapimo sukeltas niežulys sergant cukriniu diabetu, podagra, esant lytinių organų uždegimams ir pan.
Niežulį gali sukelti ir sutrikusi vidaus organų veikla:
- kepenų ligos, lydimos geltos ir hiperbilirubinemijos;
- endokrininės ligos (cukrinis diabetas, tireotoksikozė);
- kai kurios kraujo ligos (geležies anemija);
- psichiniai sutrikimai;
- kai kurie onkologiniai susirgimai.
Medikai išskiria ir senatvinį niežulį – nepaaiškinamą intensyvų niežėjimą, kuriuo skundžiasi vyresni kaip 70 metų žmonės.
Gydymas
Kaip jau minėjome, niežulys tėra ligos simptomas. Būtent todėl esant niežėjimui gydytojas pirmiausia atlieka kruopštų patikrinimą, nustato diagnozę ir skiria medikamentų.
Siekiant sumažinti nemalonų niežulį gali būti taikomos tokios priemonės:
* šalčio efektas (šaltas dušas, šaltas kompresas, šaltame vandenyje sumirkytas rankšluostis; vertėtų atminti, kad pernelyg ilgas drėgmės naudojimas gali neigiamai paveikti alergišką odą);
* losjonai su mentoliu ir kamparu (pasižymi vietiniu anestetiniu poveikiu, šaldo ir ramina odą);
* antihistamininiai vaistai vietiniam naudojimui (tepalai ir kremai).
Prieš vartojant geriamus antihistamininius preparatus ir naudojant tepalus, kurių sudėtyje yra gliukokortikosteroidų, vertėtų pasitarti su gydytoju.
Venkite karščio, tiesioginių saulės spindulių, fizinio krūvio. Renkitės plonais medvilniniais drabužiais.
Ką vertėtų atsiminti?
- Vabzdžių įkandimams – vietinis gydymas (tepalas).
- Kontaktiniam dermatitui – izoliuoti dirgiklį ir vengti kontakto su juo ateityje, gydyti vietiškai, pasikonsultavus su gydytoju dermatologu.
- Alergija maistui ar vaistams – vengti maisto ar vaistų, kreiptis į gydytoją alergologą.
- Bėrimas, atsirandantis po įvairių infekcijų, dažniausiai vaikiškų. – Vizitras pas gydytoją, vietinis gydymas.
- Hemorojaus sukeltas niežulys. – Vizitas pas gydytoją proktologą, gydymas, siekiant pašalinti susidariusius mazgus, naudoti žvakutes, tepalą, kremą.
- Pageltusi oda – kreiptis į gydytoją infektologą.
- Makšties niežėjimas sergant diabetu – būtina cukraus kontrolė kraujyje, vizitas pas gydytoją endokrinologą.
Kaip padėti
Sudirgusiai odai padės švelnus PHARMACERIS veido odos šveitiklis su fermentais PURI-SENSIPIL. Jis rekomenduojamas jautriai ir labai jautriai, į sudirgimą ir alergines reakcijas linkusiai, suglebusiai ir pavargusiai odai valyti.
Šveitiklio sudėtyje yra natūralių proteolitinių fermentų, kurie kruopščiai pašalina negyvas odos ląsteles stipriai netrinant odos. Šveitiklis išlygina odą ir švelniai suvienodina jos atspalvį. Sudėtyje yra higroskopinės molekulės, kurios sustiprina šveitiklio drėkinamąjį poveikį. Šis produktas skatina odos atsinaujinimą ir padidina odos gebėjimą pasisavinti kremų sudėtyje esančias veikliąsias medžiagas.
Pasitelkiant moksliškai pažangias inovatyvias IMMUNO-PREBIOTIC ir LEUKINE-BARRIER formules, reguliuojama odos imuninės sistemos funkcija ir malšinamas dirginimas. Šios medžiagos stimuliuoja apsauginės fiziologinės odos mikrofloros augimą, mažina odos jautrumą. Aktyviai užkerta kelią dirginimui, paraudimui, niežėjimui ir deginimo pojūčiui. Odai suteikiama sveika išvaizda ir sveikumo pojūtis.
NAUDOJIMO NURODYMAI:
Nuvalykite odą Pharmaceris A linijos produktais ir tolygiai ant veido ir kaklo paskirstykite šveitiklį. Venkite srities aplink akis. Palikite šveitiklį 5–8 minutėms ir nuvalykite su vatos gabalėliu, sumirkytu Pharmaceris A toniku arba vandeniu. Po to užtepkite kremą. Naudokite šveitiklį du kartus per savaitę.
VEIKSMINGUMAS:
Veiksmingumas patvirtintas klinikiniais ir dermatologiniais alergiškos ir jautrios odos tyrimais.
93 proc. glotnina odą
86 proc. skatina atsinaujinimą
75 proc. stangrina odą
82 proc. švelnina ir ramina
***
Dalyvaukite konkurse ir laimėkite PHARMACERIS A veido odos šveitiklį su fermentais PURI-SENSIPIL. Išrinksime 3 laimėtojus.
Užsakymo nr.: PT_73713794