Kaip dažnai turėtumėme praustis po dušu?

Dušas yra neatsiejamas nuo asmeninės higienos. Tačiau sklinda nuomonės, kad per dažnas prausimasis gali pažeisti odos barjerą, o tai jau nieko gero. Tad kaip dažnai reikėtų praustis po dušu?

Į šį klausimą nėra vieno atsakymo. Tai priklauso nuo žmogaus fizinio aktyvumo, veiklos, kuria jis užsiima, gyvenimo būdo ir t. t. Tačiau šis klausimas kelia aršias diskusijas, ypatingai, jei kalba pasisuka apie vaikus.


Pavyzdžiui, 2021 metais buvo kilęs skandalas po to, kai Ashtonas Kutcheris ir Mila Kunis savo socialiniuose tinkluose prasitarė, jog nemaudo kiekvieną dieną savo vaikų. Internautai juos užsipuolė. Tuomet A. Kutcheris pasirodė „Armchair Epert“ tinklalaidėje, kurioje mestelėjo: „Jei matote ant mano vaikų nešvarumus, nuvalykite juos“.


Ashtonas Kutcheris ir Mila Kunis
Ashtonas Kutcheris ir Mila Kunis
Vida Press


Tad reikia dažniau ar rečiau praustis?


Kai žmonės prausiasi per dažnai, kempinėmis ir muilais trina savo odą, tuomet gali išbalansuoti natūraliai išsiskiriančius aliejus, kurie palaiko drėgną ir elastingą odą. Kita vertus, kasdien mes susiduriame su daugybe bakterijų, nešvarumų ir alergenų, kuriuos reikia nuplauti, kad nesusirgtumėme, oda netaptų spuoguota ar neatsirastų infekcijų.


Dušo naudojimo dažnis turėtų priklausyti nuo žmogaus ir jo rutinos, įskaitant gyvenimo būdą, aktyvumo lygį, odos tipą ir amžių. Tie, kurie yra jautresni kūno kvapui ar prakaitui, taip pat turėtų praustis dažniau, nei tie, kurie kovoja su išsausėjusia oda, egzema ar rožine.


Prausimosi duše dažnį nulemia ir kultūriniai skirtumai, pavyzdžiui, europiečiams įprasta praustis kone kasdien, o štai Kinijoje maždaug pusė žmonių maudosi tik du kartus per savaitę. Taigi dušo įpročiai glaudžiai susiję su visuomenės normomis.


Dušas – ne tik dėl higienos


Dušu žmonės naudojasi ne tik norėdami pašalinti nešvarumus nuo kūno ar blogą kvapą. Į dušą jie eina tam, kad atsipalaiduotų, tam kad lengviau pabustų ryte ir pan. O štai kontrastinis dušas gali pagerinti kraujotaką.


Ar vaikus reikia maudyti kasdien?


Tikrai nebūtina kasdien maudyti vaiko, nebent jis akivaizdžiai purvinas. Be to, tikrai nebūtina kiekvieną kartą prausiant vaikus (tiek prausiantis patiems) naudoti muilą, dušo gelį ir pan. Šias priemones dažniau naudokite pažastyse, kirkšnyse, plaunant pėdas, nes tai sritys, kuriose mėgsta kauptis bakterijos. Visa kita galite nuplauti tiesiog vandeniu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis