Daosių tantros instruktorė Edita Esenku Šimkutė siūlo pirmiausia išmokti valdyti savo seksualinę energiją. Tuomet ir tinkamas partneris atsiras.
Apie tai, kad seksas nėra vien fiziologinių poreikių tenkinimas, bet gali virsti viso kūno sveikatinimo ir sielos turtinimo priemone, Rytų išminčiai kalbėjo jau prieš kelis tūkstančius metų. Vakariečiams šis menas tapo pažįstamas tik visai neseniai, ypač už tai turėtume būti dėkingi Tailande gimusiam kinų kilmės daoizmo mokytojui, ciguno ir daosių seksualinių praktikų meistrui Mantakui Chiai. Daosių seksualinės praktikos vadinamos įvairiai – daosių tantra, kinų meilės menu, gydomąja dao (arba tao) meile, seksualiniu kung fu. Lietuvoje moteris šių paslapčių moko moterų mokymo programos „Gydomoji Tao Meilė“ įkūrėja Edita Esenku Šimkutė. Indų tantra daugiau dėmesio skiria darbui poromis, o daosiai – individualiems pratimams.
„Pagal daoizmą, vyras yra ugnis, o moteris – vanduo. Jei tas vanduo virtęs ledu, net ir pačiam karščiausiam vyrui gali neužtekti energijos jį įkaitinti, – sako Edita Esenku. – Tad pradėti reikėtų nuo savęs. Išmokusios valdyti savo seksualinę energiją ir paversti ją gyvybine, ne tik pastebimai pagerinsime savo intymų gyvenimą, bet ir tapsime sveikesnės, energingesnės ir jaunesnės.“ Tik nesuklyskime – instruktorė tikrai nemoko įmantrių mylėjimosi būdų, nepasakoja, kaip apsukti galvą vyrui. Valdyti seksualinę energiją pravartu išmokti net ir neturinčiosioms partnerio, nes šis natūralus mūsų jaunystės ir sveikatos šaltinis yra pernelyg galingas, kad paleistume jo naudą vėjais.
Maitina kūną ir sielą
Edita Šimkutė gydomąsias daosių meilės technikas atrado prieš 5 metus. Iki tol logistikos įmonėje dirbusi mergina gyveno kaip ir dauguma jaunų žmonių – darbo savaitės stresą malšindavo savaitgaliais pramogaudama su draugais. „Nesupratau, kad visas šis atsipalaidavimo ir pramogų alkis kyla iš emocinio nestabilumo, – sako ji. – Turi pasitraukti iš to chaoso, kad pamatytum save iš šalies.“ Editai Esenku pasitraukti padėjo jos gyvenimo draugas Vytas. Jau 17 metų jogą praktikuojantis vyras iš pradžių supažindino draugę su meditacija, vėliau – ir su savo mokytoju Mantaku Chia. Nuolat lankydamasi jo seminaruose, Edita ne tik įgijo jai pačiai naudingų žinių, bet ir tapo sertifikuota trenere. „Pradėjusios nuo seksualinės energijos pažadinimo pamokų, dažniausiai nesustojame, – sako ji. – Ši energija gali transformuotis į gyvybinę ir kūrybinę, tad mūsų seminarų tikslas – ne tik padėti moterims pagerinti savo intymų gyvenimą, bet ir pažadinti organizmo gyvybines galias bei pamaitinti sielą.“
Į seminarus ateina įvairių moterų – jaunų ir vyresnių, ištekėjusių ir vienišų. Jaunos dažniausiai nori išmokti patirti orgazmą, sumažinti menstruacijų skausmus. Ką tik pagimdžiusiosios siekia sustiprinti savo makšties raumenis, joms šiuos užsiėmimus neretai rekomenduoja vyrai. Išsiskyrusios trokšta susigrąžinti pasitikėjimą savimi, savo moteriškumu, rasti savęs vertą partnerį. Vyresnės dažnai ateina dėl šlapimo nelaikymo, menopauzės problemų. Kita vertus, atėjimo priežastys ne tokios ir svarbios, nes visos moterys gauna ne tik tai, ko atėjo. Štai viena 60-metė džiaugiasi po šių pratybų susiradusi partnerį ir atgavusi seksualinio gyvenimo džiaugsmą, nors atėjo dėl sveikatos problemų. Patyrusios pirmuosius akivaizdžius pokyčius, moterys neretai ima siekti ir aukštesnių tikslų – mokosi pakeisti seksualinę energiją į gyvybinę ir kūrybinę. „Kai kurie vienuoliai moka to pasiekti malda, bet ne visi norime ir galime užsidaryti vienuolyne, – sako Edita Esenku. – Šis mokymas mane sužavėjo tuo, kad jis yra prieinamas visiems ir leidžia pasiekti gana greitų rezultatų.“
Išmokę sekso metu pasigaminusią energiją pakelti stuburu aukštyn iki galvos, o paskui nuleisti žemyn link pilvo, užpildome gyvybe visą kūną. „Pasiekusi galvos sritį, ji skatina kūrybiškumą, verslumą, gerina atmintį, pasak meistro M. Chios, gali padėti išvengti Alzheimerio ligos. Nusileidusi į pilvą, papildo ten esančias gyvybinės energijos atsargas, užtikrina gerą sveikatą, jaunatviškumą, energingumą“, – pasakoja Edita Esenku. Tiesa, šių mikrokosminės orbitos meditacijomis vadinamų praktikų mokoma tęstiniuose kursuose. Jei mikrokosminės energijos kanalas nėra atvertas, kildama energija atsimuša į blokus ir gali ne tik nesuteikti naudos, bet ir padaryti žalos. Tarkim, dėl blokų širdies plote negalėdama nusileisti žemyn, ji užsistovi galvoje ir gali sukelti galvos skausmą, migreną. Tai vadinama kundalini sindromu. „Kartais seksualinė energija yra tokia galinga, kad ir be specialių pratimų pramuša visus blokus, bet jeigu jai padėsime, naudos turėsime daugiau“, – sako daosių tantros mokytoja. Deja, su amžiumi mūsų gyvybinė energija silpsta. Vyrai seksualinę energiją išeikvoja dažnai ejakuliuodami, moterys – per menstruacijas. Prasidėjus menopauzei šis procesas stabteli, ir tai yra puiki proga atkurti per gyvenimą išsieikvojusios energijos atsargas.
„Jei menopauzės sulaukusi moteris neatsisako seksualinio gyvenimo ir pradeda daryti papildomus pratimus, ji paprastai pražysta iš naujo“, – tikina Edita Esenku. Vyrams yra kiek kitaip. Ne tik kinų, bet ir Vakarų medicina teigia, kad kiekvienam yra numatytas tam tikras ejakuliacijų skaičius, tad jei jaunystėje vyras buvo itin pašėlęs, didžiavosi keliais aktais per naktį, po 40-ties jau gali turėti erekcijos problemų. „Meistras M. Chia pabrėžia ir tai, kad su amžiumi reikia vis daugiau laiko spermai atsikurti. Jei vyras mylisi per dažnai, energija imama iš inkstų ir smegenų, tad daug kartų ejakuliavusio vyro smegenys senatvėje labai susitraukia“, – perspėja Edita Esenku. Beje, ji nededa lygybės ženklo tarp žodžių „ejakuliuoti“ ir „mylėtis“. Mat, įvaldęs daosių seksualinę techniką, vyras išmoksta patirti daugkartinius orgazmus ir neišliedamas sėklos.
Orgazmų vartai
Sugeneruoti energiją neužtenka, ne mažiau svarbu ją sulaikyti kūne. „Jei moters ar vyro dubuo silpnas, apačioje esantys žiediniai raumenys neišlavinti, energija išteka kaip vanduo iš suskilusio puodelio“, – vaizdžiai palygina Edita Esenku. Kad šie raumenys silpni, galima įtarti, jei moteris kankina šlapimo nelaikymo, o vyrus – priešlaikinės ejakuliacijos problemos. „Treniruojame tuos raumenis ir mylėdamiesi, bet to neužtenka, ypač – jei santykiai nėra pakankamai reguliarūs. Ne paslaptis, kad besitreniruojantis sportininkas gali pasiekti kur kas geresnių rezultatų nei mėgėjas. Taip ir su „meilės“ raumenimis – kuo jie stipresni, tuo daugiau malonumo ir naudos suteikia seksas“, – teigia Edita Esenku. Pasak jos, net 70–80 proc. moterų mylėdamosi nepatiria orgazmo. Mergina prisipažįsta ilgai buvusi viena jų. „Jei tai pavyko man, pavyks pasiekti ir jums, – sako suokalbiškai šypsodamasi. – Ir ne šiaip kuklų klitorinį, bet visą kūną apimantį daugkartinį gimdos orgazmą.“
Senovės daosiai kalbėjo apie tris moters vandenis, trykštančius iš trijų vartų. Tai atitinka klitorinį, G taško ir gimdos orgazmus. Vieni vartai atsiveria paskui kitus, vis labiau stiprindami pojūčius. Pirmieji vartai yra klitorinis orgazmas, jis – lokalus. Antrieji vartai yra G taško orgazmas, jo metu paprastai įvyksta moteriškoji ejakuliacija. Jis padeda moteriai emociškai apsivalyti, pirmąkart tai patyrus paleidžiama daug susikaupusių emocijų – kartais moteris pravirksta, kartais juokiasi iš malonumo. Gimdos orgazmo metu pradeda susitraukinėti gimdos raumenys, malonumo bangos apima visą kūną ir ritasi viena po kitos. Po šio išgyvenimo dar mažiausiai valandą tarp partnerių net ir nesimylint vyksta energiniai mainai, o moteris net kelias dienas jaučiasi kaip ant sparnų. Toks orgazmas atpalaiduoja visą kūną, padeda atsikratyti streso, pagerina kraujo ir limfos cirkuliaciją organizme, subalansuoja hormonus, moteris atrodo jaunesnė ir gražesnė. „Svarbiausia daugkartinio orgazmo nauda – pamaitinama siela ir dvasia, nes seksualinė energija pakyla į aukštesnius energinius centrus. Ištirta, kad elektrinis smegenų aktyvumas gimdos orgazmo metu labai panašus į smegenų aktyvumą gilios meditacijos metu“, – teigia Edita Esenku.
Jei mylimės ir nepatiriame orgazmo, energija neturi kur išsiveržti, dėl to gali nemaloniai mausti pilvo apačią, apima liūdesys. Užsistovėjusi energija virsta įvairiomis sveikatos problemomis, didina lytinių organų, krūtų onkologinių ligų riziką. Neretai moteris nė pati nesupranta, kad jos problema – gero sekso trūkumas. „Pasak M. Chios, vienas iš požymių, rodančių, kad moteris nesuvaldo savo seksualinės energijos, yra besaikis poreikis pirkti, – pasakoja Edita Esenku. – Jei atėjus į parduotuvę kyla noras šluoti viską iš eilės, meistras pataria sutraukti keletą kartų savo makšties raumenis, ir šis noras praeis. Potraukis saldumynams rodo, kad taip bandome kompensuoti orgazminės energijos trūkumą. Irzli, ant vyro šaukianti moteris taip pat rodo, kad jai labai trūksta sekso. Gal ir ne veltui frazė „patenkinti moterį“ siejama su seksu... Deja, ne viskas nuo vyro priklauso. Jis gali būti labai šaunus, bet jei moters intymi sritis užšalusi, dubens raumenys – silpni, jam teks dirbti valandų valandas, kad ją įkaitintų. O jei dar ir vyro ugnis priblėsusi, net ir esant didžiausiems norams, gali nieko nepavykti.“
Kaip paruošti kūną
Pasak Editos Esenku, seksualinė energija turi unikalią galią padauginti tai, ko tuo metu turime daugiausia, tad jei esame pikti, mylėdamiesi padauginsime pykčio energijos. Nenusiraminus nerekomenduojama nei mylėtis, nei atlikti savarankiškų pratimų. Savo kūną seksualinei praktikai moteris turi paruošti. Pirmiausia – atlikti nesudėtingą ciguno pramankštą. Ji išjudina visą kūną, ypač – nuo sėdėjimo sustingusią dubens sritį, ir taip palengvina energijos tekėjimą. Nurimti padeda vidinės šypsenos ir šešių gydomųjų garsų meditacijos. Pirmoji kiek trumpesnė – paeiliui delnais liesdamos tas kūno vietas, kur yra svarbiausi mūsų vidaus organai – plaučiai, širdis, kepenys, inkstai, skrandis, blužnis, šildome juos ir jiems šypsomės. Šešių gydomųjų garsų meditacijos metu atliekami nesudėtingi pratimai ir tariami skirtingi garsai – taip su kiekvienu organu susijusios neigiamos emocijos pakeičiamos į teigiamas. Iš inkstų paleidžiama baimė, iš plaučių – liūdesys, iš kepenų – pyktis ir pavydas, iš širdies – nekantrumas ir egoizmas. Per šias meditacijas kūnas ir protas nurimsta, atsipalaiduoja, tad išmokti jų verta net ir tiems, kurie neketina dirbti su savo seksualine energija. Pravartu būtų pašalinti ir kitus energijos blokus: išsivalyti organizmą, atsisakyti alkoholio, sukurti ramią aplinką ir pan.
Dubens raumenis stiprinantys pratimai gana nesudėtingi, jų tikrai gali išmokti kiekviena moteris ir kiekvienas vyras. Taip, taip – jiems tai taip pat naudinga, nes geras žiedinių raumenų tonusas padeda išvengti prostatos ligų ir priešlaikinės ejakuliacijos, gerina erekciją. „Tyrimai rodo, kad treniruojant tarpvietės raumenis ejakuliacijos laiką nuo minutės galima pailginti iki 10 minučių, – sako pašnekovė. – Negana to, jei vyrai ištreniruoja šiuos raumenis ir išmoksta nukreipti energiją į stuburą, pradeda patirti daugkartinius orgazmus neejakuliuodami. Jie trunka ilgiau, gali kartotis, suteikia kur kas daugiau malonumo, vyras ir moteris tampa lygūs.“
Treniruoti raumenis geriausiai patogiai atsigulus ant nugaros, sulenkus kojas per kelius, užsimerkus. Kadangi viso kūno žiediniai raumenys yra susiję, lengviau pratimus atlikti tuo pat metu sutraukiant ir raumenis apie burną, akis bei padedant sau rankų pirštais – kaskart suspaudžiant juos taip, tarsi imtume smulkų daiktą. Tuo pat metu raumenys apie klitorį, makštį ir išangę suspaudžiami taip, tarsi norėtume juos įtraukti į vidų. „Rekomenduočiau pradėti nuo 50–100 tokių sutraukimų per dieną, vėliau, kai jausitės pakankamai stipri, padidinkite iki 200, – sako Edita Esenku. – Jei pusę jų darysite įkvėpdamos, o kitą pusę – iškvėpdamos, treniruosite skirtingus raumenis, tada bus dar naudingiau.“
Taip pat Edita Esenku pataria kasdien masažuoti savo krūtis. „Kas mėnesį mūsų krūtys pasiruošia vaikelio atėjimui, bet tam neįvykus jose sukaupta energija užstringa, – sako trenerė. – Krūtis masažuojame sukamaisiais judesiais, naudodamos natūralius aliejus, po 36, o dar geriau – po 72 kartus į abi puses. Tuomet išsivaikšto limfa, o energija pasiskirsto po visą kūną. Liečiant spenelius pasiekiama malonaus susijaudinimo būsena, ir kūnas pasirengia kitam etapui – darbui su nefrito kiaušiniu.“
Nefrito kiaušinio galia
Pasak Editos Esenku, prieš tūkstančius metų treniruočių su nefrito kiaušiniu paslaptys buvo žinomos tik Kinijos imperatoriaus žmonoms ir sugulovėms, dabar jos prieinamos visoms. Sunku patikėti, bet šis nedidukas glotnus daiktas daro tikrus stebuklus. Tradiciškai jis šlifuojamas iš nefrito, nes šis akmuo stiprina inkstus, padeda atsiskleisti moteriškumui. Įgudusios juo naudotis imperatorienės pereidavo prie gerokai sunkesnio – auksinio kiaušinio. Kiek lengvesni yra gaminami iš avantiūrino (šis akmuo padeda atverti širdį), obsidiano (padeda paleisti praeities nuoskaudas).
Prieš pradedant dirbti su kiaušiniu, Edita siūlo pirmiausia susipažinti su savo kūnu. Keista, bet dauguma moterų niekada nėra atidžiai apžiūrėjusios savo lyties organų. „Susipažinkite su savo intymiąja sritimi, apžiūrėkite ją veidrodėlyje, – siūlo seksualinio kung fu trenerė. – Lieskite save ir tyrinėkite savo jautrumą. Švelniai braukite ranka per visą savo kūną ir ieškokite savo erogeninių zonų. Naudodamos savo seiles švelniai masažuokite lytines lūpas ir klitorį, krūtų spenelius.“ Kai kūnas jau yra lengvai sujaudintas, o makštis sudrėkusi, galima į ją įstumti nefrito kiaušinį. Prieš tai į jo gale esančią skylutę reikia įverti dantų siūlą – kad kiaušinį būtų galima partempti atgal. Pratimas atliekamas patogiai gulint. Sutraukiant makšties raumenis, kiaušinis palengva stumiamas aukštyn, paskui siūlu patraukiamas žemyn ir vėl stumiamas iš naujo. Šie pratimai sustiprina makštį, pagerina kraujotaką, skatina geresnę lubrikaciją, dėl to mylintis tiek moters, tiek jos partnerio pojūčiai tampa kur kas ryškesni.
Be to, pratimai su kiaušiniu pažadina miegančią moters seksualinę energiją, padeda įveikti uždarumą ir susikaustymą. „Nuolat treniruodamosi su nefrito kiaušiniu palaikote savo intymią sritį gyvybingą ir šiltą, tad partneriui nereikia eikvoti savo ugnies siekiant jus įkaitinti. Į malonumų viršukalnę kaskart pradedame kopti ne nuo papėdės, o nuo pusiaukelės, tad ir užkopiame kur kas greičiau ir aukščiau“, – vaizdžiai paaiškina Edita Esenku. Be to, pažadinę lytinių organų gyvybingumą, padidiname galimybes pastoti, o treniruoti raumenys sumažina persileidimo riziką.
Šių pratimų metu stimuliuojami makštyje per visą jos ilgį išsidėstę svarbūs refleksologiniai (akupunktūriniai) taškai, atitinkantys svarbiausius kūno organus, tad šis masažas sveikatina visą organizmą. Beje, kaip tik dėl šios priežasties daosių tantros instruktorė siūlo nepersistengti. „Pirmoji treniruotė turėtų trukti apie 3 minutes, vėliau laiką galima pailginti daugiausia iki 15 minučių, – pataria ji. – Kai kurios moterys įsidėjusios kiaušinį bando vaikščioti visą dieną, bet iš to nėra jokios naudos, nes pavargsta makšties raumenys, perstimuliuojami apatinėje jos dalyje esantys inkstų, kepenų taškai, o tai ne tik nenaudinga tiems organams, bet ir sustiprina su jais susijusias neigiamas emocijas: baimę, pyktį, susierzinimą. Be to, nuolat dirgindamos erogenines zonas, tapsime mažiau jautrios partnerio prisilietimams.“
Geriausių rezultatų pasiekiama, kai seksualinio kung fu praktikas atlieka abu – tiek moteris, tiek vyras. Tai ne tik sustiprina pojūčius, bet ir padeda keistis orgazmine energija, stiprina ryšį, turtina dvasią. Kita vertus, šios pamokos yra naudingos ne tik partnerius turinčioms, bet ir vienišoms moterims. Mat, išmokusios valdyti savo seksualinę energiją ir paversti ją gyvybine, jos nepuola desperatiškai mylėtis su pirmu pasitaikiusiu vyru, bet sulaukia savęs verto. O šį pabudusi moteriškumo galia neišvengiamai anksčiau ar vėliau pritraukia.
Seksualinis kung fu padeda
• Patirti orgazmą (jei jo niekada nepatyrėte).
• Pasiekti daugkartinį ir viso kūno orgazmą.
• Sustiprinti savo bendrą ir lyties organų sveikatą.
• Pagerinti santykius su partneriu.
• Sutrumpinti ir palengvinti menstruacijas.
• Išsilaisvinti nuo PMS.
• Išspręsti šlapimo nelaikymo problemas.
• Sulėtinti makšties raumenų atrofiją prasidėjus menopauzei.
• Ilgiau išsaugoti jaunystę, grožį ir energiją.
• Įveikti partnerio priešlaikinės ejakuliacijos problemas.
• Pajusti gyvybinę energiją ir išmokti ją išsaugoti.
• Pasiekti emocinį stabilumą.
• Susirasti savęs vertą partnerį.