Psichologų manymu, poros, saugančios ištikimybę, labiau stabilios, fiziškai ir psichologiškai sveikos ir tvirtos.
Tokiems sutuoktiniams – ištikimybė yra vidinis poreikis, o ne įsipareigojimas. Tačiau taip būna ne visada. Amerikiečių psichologai du metus tyrinėjo šeimas ir priėjo prie išvados, kad ištikimybė būna kelių tipų.
1. Įgimta ištikimybė
Kai kurių žmonių organizme yra vazopresino hormono. Jis aktyviai perdirbamas sekso metu ir sukelia laimės pojūtį būnant tik su vienu ir tuo pačiu žmogumi. O žmonės, turintys labai mažai šio hormono organizme, dažnai būna neištikimi savo antrosioms pusėms.
2. Priverstinė ištikimybė
Тaip atsitinka, kai sutuoktiniams tenka vienam nuo kito būti labai toli. Jei partneriai būna ištikimi, nepaisant to, kad būna atskirai po kelis mėnesius, vadinasi, jie iš tikrųjų myli vienas kitą.
3. Egzotinė ištikimybė
Šiuolaikiniame pasaulyje dauguma sutuoktinių stropiai slepia savo neištikimybę, bet yra ir tokių šeimų, kur būna neištikimi atvirai. Svingerių santykiai kelia labai daug klausimų. Tokioms poroms atrodo, kad jie kontroliuoja vienas kito elgesį, todėl tai negalima pavadinti neištikimybe.
4. Sąmoninga ištikimybė
Tokios ištikimybės kaina – pati didžiausia. Partneriai sąmoningai išsirenka ramų ir tykų šeimyninį gyvenimą ir laikosi nuostatos, kad neištikimybė santuokoje neleistina. Tačiau tiek vyrų, tiek moterų bent kartą gyvenime tyko suviliojimo pavojus. Tačiau, jei žmogus sugeba atsispirti tam, vadinasi, jis vertas didelės pagarbos! Jis supranta ir jaučia atsakomybę dėl to, kas vyksta. Tačiau, jam svarbiau saugumo ir ramybės jausmas, kurį inspiruoja būtent ištikimybė.
5. Ištikimybė iš idėjos
Ne vienam vyrui ir moteriai ištikimybė būna tikras žygdarbis. Tačiau mainais reikalauja atleisti jiems trūkumus ir ydas. Tai galima pavadinti vienu iš populiariausių manipuliacijos būdų. Nuolat primenant savo ištikimybę, vienas iš sutuoktinių priverčia kitą jausti kaltę ar dėkingumą.
6. Iliuzinė ištikimybė
Iš šalies gali atrodyti, kad šeimoje santykiai - puikūs. Tarp sutuoktinių - vien meilė ir supratimas. O iš tikrųjų neištikimybė tokiose šeimose dažnas reiškinys, tačiau sutuoktiniai deda dideles pastangas, kad paslėptų tai ne tik nuo pašalinių akių, bet ir vienas nuo kito. Vienas iš partnerių gali nieko neįtarti metų metais ar apsimesti, kad nieko nežino apie savo antrosios pusės neištikimybę. Tokį elgesį galima paaiškinti tuo, kad vienas sutuoktinis priklauso nuo kito. Pavyzdžiui, materialiai, todėl yra priverstas kęsti kito ėjimus "į kairę".
Kaip turėtų pasielgti moteris?
Ar verta saugoti ištikimybę savo antrai pusei? Jei esate įsitikinusios, kad vyras jus myli ir gerbia, nereikėtų mestis į abejotinos pažinties pinkles. O jei šeimoje nesutariama, jaučiate savo partnerio šaltumą, abejingumą, neištikimybė gali būti vienintelė išeitis iš tokios nelengvos situacijos. Tačiau nepamirškite, kad kiekvienas žmogus turi savo ištikimybės atsargas, kurias papildo geri santykiai su antra puse. O jei vis dėlto horizonte pasirodo potencialus kandidatas, su kuriuo galima užmegzti meilės romaną, reikėtų kreiptis būtent į savo ištikimybės atsargas. Vieniems neištikimybė būna išsigelbėjimas, o kitiems – slidus kelias.