Išvaizdos pokyčiai išduoda, kokių vitaminų trūksta organizmui

Ėmė sluoksniuotis nagai? Lūžinėja plaukų galiukai ar išsausėjo oda? Neigiami mūsų kūno pokyčiai dažniausiai signalizuoja apie vitaminų ir reikalingų mineralų trūkumą organizme. Tačiau kiekvieną „simptomą“ galime įveikti žinodamos, kokius vitaminus turime vartoti.

Kai kenčia nagai


Ar atkreipėte dėmesį, kad vasarą nagai tampa kur kas stipresni, rečiau sluoksniuojasi ir skilinėja? Nieko nuostabaus, juk vasarą valgome kur kas daugiau naudingų vitaminų turinčių vaisių ir daržovių. Todėl jei pastebėjote, kad jūsų nagai susilpnėjo, metas jais pasirūpinti.


* Nagų skilinėjimą nugalėsite rinkdamasi geležies ir kalcio prisotintus produktus. Neturėtumėte pamiršti ir vitamino D, kadangi jis padeda įsisavinti kalcį.


* Intensyviai lūžinėjančius nagus reikėtų „gydyti“ A ir B grupės vitaminais.


* Vitaminas C – tai ne tik apsauginis skydas, atbaidantis peršalimą. Jį galima pavadinti nagų grožio eliksyru.


Kai kenčia plaukai


Plaukai – tiksliausias sveikatos ir psichologinės būsenos rodiklis. Jie ypač greitai reaguoja į visus išorinius ir vidinius pokyčius. Todėl turėtumėte susirūpinti, jei paskutiniu metu pažvelgus į veidrodį plaukai visai nedžiugina.


* Pagausėjęs plaukų slinkimas perspėja apie nepakankamą B grupės (ypač B2) vitaminų kiekį. O magnis ir cinkas ne tik užkirs plaukų slinkimui kelią, bet ir paskatins plaukų augimą. Turėtumėte žinoti, kad pastaruoju metu patirtas didelis stresas taip pat gali būti prisidėjęs prie šios problemos atsiradimo.


* Vitaminas C reikalingas stiprinant jūsų plaukus ir jų šaknis.


* Jei plaukai prarado natūralų spalvos ryškumą ar sparčiai žyla, yra tikimybė, jog reikalingas vitaminas F ir jodas. Dėl vitamino F trūkumo taip pat gali atsirasti pleiskanų.


Kai kenčia oda


Kartais net labai brangūs ir kokybiški kremai, pieneliai ir losjonai negali atstatyti išsausėjusios, pažeistos odos. Tokiu atveju į savo valgiaraštį būtinai įtraukite tokius maisto produktus, kurie turėtų:


* Vitamino F. Dėl šio vitamino trūkumo ne tik sausėja oda. Ji ima greičiau senti, tampa nebe tokia elastinga bei stangri.


* Vitaminas A ir provitamina A(karotinas) maitina jūsų odą. Dėl pastarųjų medžiagų trūkumo gali atsirasti diskomfortą sukeliančios tamsios dėmelės ir prasidėti odos uždegimai.


* Vitaminas PP. Nikotino rūgšties trūkumas gali odą paversti šiurkščia. Tačiau nikotino rūgštis neturi nieko bendro su rūkymu.


* Vitaminas E padės, jei oda atrodo it sudžiuvusi. Jis padeda „užkonservuoti“ odos jaunystę.


* Norėdama išlaikyti odą lygią ir elastingą, nepamirškite reguliariai vartoti produktus, kuriuose yra vitamino C.


Nepamirškite: prieš pradedant vartoti įvairius maisto papildus, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais.


Ką valgyti?


Karotino yra visose ryškiai geltonos ir raudonos spalvos prinokusiuose vaisiuose bei daržovėse, pvz.: morkose, pomidoruose. Vitaminą A taip pat turi sviestas, kiaušinio tryniai, pienas.


Vitaminu B2 yra prisotinta mėsa, grūdai, pupelės, pienas.


Jokia naujiena, kad vitamino C šaltinis – citrusiniai vaisiai. Taip pat reikėtų valgyti šermukšnio uogas ar juoduosius serbentus.


Vitaminas D: pienas, kiaušiniai, riebi žuvis.


Vitaminas E: augalinis aliejus, salotos, grūdai, morkos, kiaušinio trynys.


Vitaminą F organizmas pasisavins valgant jautieną, kepenis, saulėgrąžas, kruopas, arbūzą, vartojant augalinį aliejų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis