1. VANDUO
Sakoma, kad po valgio reikėtų išsivalyti dantis, deja, ne visuomet yra galimybė. Tačiau po maisto rasite laiko perskalauti burną vandeniu. Jis ne tik pašalins maisto likučius, bet ir sumažins neigiamą rūgščių ar cukraus poveikį dantims.
2. DARŽOVĖS - ATSARGIAI!
Jei paprikas, baklažanus arba cukinijas kepate (dar pagardinate prieskoniais, druska), jų rūgštingumas ypač padidėja. Žinoma, tai neigiamai veikia dantis, minkština emalį. Ką daryti? Venkite šias daržoves kepti, geriau virkite garuose arba troškinkite, skonio tikrai neprarasite, o dantys padėkos.
3. GRŪDAI
Kad išvengtumėte dantenų uždegimo ir jautrumo, turėtumėte dažniau valgyti neskaldytų grūdų. Jie neleidžia formuotis toksinams, kurie nenaudėliškai kenkia dantenoms, taip pat neskaldyti grūdai reguliuoja gliukozės kiekį organizme, padeda reguliuoti kraujo spaudimą. Ką įtraukti į valgiaraštį? Rugių, kviečių kruopas, pilno grūdo duoną, makaronus, perlines kruopas, miežius.
4. MASAŽAS
Kaip masažuoti dantis ir dantenas? Ogi kramtyti. Intensyvus kramtymas paskatins seilių išsiskyrimą (jis naudingas tiek burnos ertmei, tiek dantims) ir masažuos dantenas bei dantukus. Priešpiečiams sugraužkite obuolį, porą saliero stiebų ar agurkų.
5. KLAIDINGI PUSRYČIAI
Baisiausias pusryčių derinys jūsų dantims - saldinta arbata / kava ir smaližių bandelė ar koks pyragaitis. Po šių saldybių dantys bus ko ne pusdienį graužiami rūgščių, vadinasi irs emalis, pajautrės dantenos. Verčiau pusryčiams rinkitės sveikus produktus, pavyzdžiui, kruopų košę ar kiaušinius. Jei norisi ko saldaus, į košę įdėkite šaukštelį riešutų sviesto / medaus. Venkite gėrimų saldinimo cukrumi, sveikiau būtų vėlgi rinktis medų.