14 įpročių, kurie itin patinka aplinkiniams

Kodėl kai kurie žmonės patinka visiems, nors visiškai nesistengia niekam įtikti? O kitiems, nepaisant didelių pastangų, taip ir nepavyksta pelnyti aplinkinių prielankumo?

Napoleonas Hillas, parašęs populiariąją knygą „Mąstyk ir tapk turtingu“, vienoje iš savo esė aprašė įpročius žmonių, kuriuos aplinkiniai tiesiog dievina.

Kaip tokio ypatingo žmogaus pavyzdį N. Hillas nurodo Charlesą Schwabą – pramonės magnatą plieno gamybos srityje. Ch. Schwabas buvo neeilinė asmenybė ir sugebėjo iš paprasto darbininko pakilti iki vadovo su metine alga, siekiančia 75 tūkst. dolerių (apytikriai 200 tūkst. Lt.) ir reguliariomis šešiaženklėmis premijomis (astronominiai skaičiai tais laikais).

Ch. Schwabo vadovas, žinomas verslininkas Andrew Carnegie taip atsiliepė apie savo pavaldinio darbą: „Metinis užmokestis buvo mokamas Ch. Schwabui už darbą, kurį jis atlikdavo pats, o milijoninės premijos buvo paskatinimas už tai, ką dėl savo išskirtinių asmeninių savybių Ch. Schwabas priversdavo daryti kitus.“

Pateikiame sąrašą 14 įpročių, aprašytų N. Hillo, kuriuos išsiugdė žmonės, pasižymintis išskirtinėmis asmeninėmis savybėmis, įkvepiančiomis kitus jais sekti:

1. Jie sukuria pozityvią psichologinę nuotaiką ir užkrečia ja aplinkinius

Visada lengviau būti ciniku ir pesimistu, tačiau taip nusiteikus nelengva pasiekti sėkmę ir išsikovoti gerą reputaciją. O pozityvi nuotaika, atvirkščiai, labai padeda pasiekti šiuos tikslus.

2. Bendraujant jų tonas visada pagarbus ir draugiškas

Tokie žmonės visada tikri dėl to, ką sako, jie kalba ramiai ir užtikrintai, todėl jų kalba maloni ausiai.

3. Jie įdėmiai išklauso savo pašnekovą

Bendravimas iš aukšto, pamokančiu tonu – puikus būdas pamaloninti savo ego, tačiau pragaištingas kelias tiems, kurie nori patikti savo pašnekovams ir užmegzti draugiškus santykius su jais.

4. Jie moka išlaikyti savitvardą bet kokioje situacijoje

Pernelyg emocionali reakcija – ir pozityvi, ir negatyvi – gali sudaryti blogą įspūdį apie žmogų. Atminkite, kad dažnai tylėjimas gerokai veiksmingiau perduoda informaciją pašnekovui, nei neigiamų emocijų kupini žodžiai.

5. Jie ramūs

Tinkami žodžiai ir deramas elgesys – viena iš svarbiausių savybių, kurios patinka žmonėms ir už kurią mes gerbiame kitus.

6. Jie nešališki ir atviri

Žmonės, uždari naujoms idėjoms ir palaikantys santykius išskirtinai su bendraminčiais, netenka ne tik asmeninio tobulėjimo, bet ir profesinio augimo galimybės.

7. Jie šypsosi, kalbėdami su kitais
N. Hillas tvirtina, kad brangiausias Amerikos prezidento Franklino Roosevelto turtas buvo jo milijonų dolerių vertės šypsena. Būtent ji priversdavo pašnekovus bendrauti atvirai, nė patiems to nejaučiant.

8. Jie žino, kad visiškai nebūtina garsiai išsakyti visas savo mintis

Tokie žmonės žino, kad nereikia įžeidinėti žmonių, išsakant visas savo mintis, net jei tos mintys ir teisingos.

9. Jie nemėgsta delsti

Delsimas reiškia, kad bijote veikti, o tai yra nepakankamo veiksmingumo rodiklis.

10. Jie padaro bent vieną gerą darbą per dieną

Jie padeda kitiems tiesiog šiaip, nesitikėdami nieko mainais.

11. Jie nesiskundžia dėl nesėkmių, o žvelgia į jas kaip į pamokas

Žmonės žavisi tais, kurie moka oriai priimti ir išgyventi nesėkmes. Sėkmės sulaukę žmonės dėkoja likimui už išminties dozę, kurios jie nebūtų gavę, jei nebūtų patyrę nesėkmės.

12. Su pašnekovu elgiasi taip, lyg jis būtų svarbiausias žmogus pasaulyje

Žmonės, kurie yra itin mėgstami aplinkinių, bendravimą naudoja kaip būdą pažinti savo pašnekovą, todėl suteikia pašnekovui galimybę išsisakyti.

13. Jie moka nuoširdžiai, nepataikaudami girti kitus

Jie nepraleidžia progos pagirti kitus, bet daro tai tik tada, kai pagyrimas būna išties pelnytas.

14. Jų aplinkoje yra žmogus, į kurio nuomonę dėl savo ydų jie įsiklauso

Sėkmingais tapę žmonės neapsimetinėja, kad patiktų kitiems. Aplinkiniams jie patinka tokie, kokie yra iš tiesų. Viena iš paslapčių ta, kad jie nuolat tobulina savo elgesį ir reputaciją. O žmogus, kuris nurodo jiems jų trūkumus, padeda jiems nuolat tęsti asmenybės augimo procesą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis