Kokie būdai padės tapti labiau nepriklausoma ir savimi pasitikinčia moterimi

Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl žmonėms prireikia psichologų pagalbos yra pasitikėjimo savimi trūkumas. Drovūs, nedrąsūs ir savimi abejojantys žmonės šiuolaikinėje visuomenėje lieka nuošalyje. Tokiems žmonėms sunku judėti į priekį, siekti savo tikslų.

Pasitikėjimas savimi yra būtinas, jeigu norite būti išties laiminga ir gyventi tokį gyvenimą, apie kurį visuomet svajojote. Jeigu jaučiate, kad šio jausmo Jums trūksta, siūlome išbandyti penkis paprastus būdus, kurie gali padėti išsiugdyti pasitikėjimo savimi jausmą.

Pradėkite nuo fizinės sveikatos

Ne veltui sakoma, jog sveikame kūne – sveika siela. Tad pirmiausiai pasirūpinkite savo fizine būkle. Kadangi sunkiausia dalis yra susiimti ir pradėti imtis veiksmų, pradėkite nuo mažų žingsnelių, pavyzdžiui, pamirškite liftą ir lipkite laiptais, o vietoj saldžios spurgos suvalgykite vaisių. Bandykite iš lėto įpratinti save visur ieškoti sveikesnių sprendimų, ir tik tuomet būsite iš tikrųjų sveikas žmogus. Neskubėkite, pirmiausia suformuokite sveikus įpročius, o tuomet išsikelkite sau didesnius tikslus.

Pozityviai kalbėkite

Galbūt tai nuskambės keistai, tačiau nebijokite kalbėti pati su savimi (geriau tai darykite garsiai) naudodama kuo daugiau pozityvių žodžių. Būtent tai padės Jums tapti teigiamu ir stipresniu, savim pasitikinčiu žmogumi.

Pavyzdys žodžių, kurie gali padėti tapti labiau nepriklausoma ir savim pasitikinčia moterimi:
• stiprybė
• įgalinti
• išradinga
• lyderė
• inteligentiška
• pasitikėjimas
• sąžiningumas
• laisvė
• atsakinga
• ryžtas

Ši technika padės Jums sukurti pozityvesnį mąstymą. Kuo daugiau kartų per dieną kartosite šiuos žodžius, tuo labiau stiprės pasitikėjimo savimi jausmas.

Išbandykite aktorystės kursus

Daugelis mūsų susiduriame su sunkumais, kai reikia suvaldyti arba išreikšti savo emocijas. Vaidyba šiuo atveju gali padėti ne tik suprasti, kas būtent sukelia tam tikras emocijas, bet ir gali padėti jas tinkamai išreikšti, o ne laikyti viską savyje.

Amerikiečių kompanija „Milwaukee“ sukūrė programą karo veteranams, kurios metu jie vaidina Šekspyro pjeses. Kadangi veteranai neretai yra pratę slopinti, numalšinti savo emocijas, vaidinimo metu jie gali emociškai susilieti su personažu ir taip per personažą išlieti viską, kas jiems neduoda ramybės savo viduje.

Ši technika gali padėti bet kam, kas turi problemų išreiškiant emocijas, kurias esame pripratę užgniaužti savyje. Visas neigiamas emocijas išreiškiant vaidinimo metu sumažėja negatyvių emocijų proveržio tikimybė netinkamu laiku, netinkamoje vietoje.

Taigi, kai kitą kartą būste blogos nuotaikos, vietoj to, kad išsilietumėte ant kolegos darbe ar vyro namuose, užsidarykite viena kambaryje ir suvaidinkite personažą, kurio diena taip pat nėra pati geriausia.

Darykite tai, kas Jus gąsdina

Vienintelis būdas sužinoti kuo daugiau apie save yra nuolatos stumti save iki pat ribų. Pabandykite daryti tai, ko visuomet bijodavote arba niekada nesate bandę. Kai įgysite naujų įgūdžių ir įsitrauksite į kažkokią naują, dar neatrastą sritį, pajausite, kaip tapsite dar geresne savęs versija.

Su kiekvienu nauju išbandymu mus pasitinka ir naujos baimės ir dvejonės, jog kažko nesugebėsime padaryti. Išėjimas iš savo komforto zonos ribų atneš naujus įgūdžius ir didesnį pasitikėjimą savimi, o galbūt netgi atrasite talentų ar gebėjimų, kurių net nenutuokėte esant.

Kiekvieną savaitę sugalvokite sau po naują iššūkį, kurį norint įveikti reikia iš tiesų kažką pakeisti, padaryti kažką nauja, dar nebandyta.

Užrašinėkite savo emocijas

Tai ne visai tas pats, kas dienoraštis – nereikia detaliai aprašinėti savo dienos. Svarbiausia, jog kiekvieną kartą, kai jausite tokias emocijas kaip pyktis ar pavydas, užrašytumėte savo mintis ir jausmus. Užrašius pabandykite iššifruoti, iš kur tos emocijos kyla, kad galėtume aiškiau suprasti save.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis